reklamı kapat

Kurumsal Yatırımcılardan En Çok Bitcoin Faydalanacak!

Dünyaca ünlü finansal kuruluş Morgan Stanley kripto paralar hakkında bir rapor yayımladı.
11:00
2 Kasım 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Dünyanın ileri gelen finansal kuruluşlarından JPMorgan’ın analistleri geçtiğimiz günlerde ABD’nin 2020 yılına kadar bir ekonomik durgunluk yaşamasına %60 ihtimal veren bir rapor yayımladı. Üstelik bu ihtimal önümüzdeki üç yıl içerisinde %80’e yükseliyor. Geleneksel menkul kıymet piyasalarının değer kaybetmesinin kripto paraları olumlu yönde etkileyebileceği çoğu uzman tarafından ifade ediliyor. Böylesi bir durumda ortalama her vatandaşla birlikte kurumsal yatırımcılar da yeni varlık arayışı içerisine girebilir.

Uluslararası boyutta hizmet veren finansal hizmet şirketi Morgan Stanley 31 Ekim 2018 tarihinde Bitcoin ve altcoin’lerle ilgili yeni bir rapor yayımladı. Ünlü kuruluş bu raporda kripto paraların 2017 yılından beridir “yeni bir kurumsal yatırım sınıfı” meydana getirdiği ifade ediliyor.

Raporda kripto paralardan son iki yıl içerisinde yükselen sürpriz bir gelişme olarak bahsediliyor. Üstelik Morgan Stanley’nin bu yeni varlık sınıfının geleceği hakkında olumlu görüşlere sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kuruluşun raporunda kripto paraların ve kripto sektörünün gelecek vaat ettiğine işaret eden bir dil kullanılmış. Ayrıca piyasadaki yatırımcıların yaklaşık on ay boyunca beklenen performansı vermeyen fiyatlardan sıkıntı çektiği de ifade ediliyor.

Kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına girmesi konusu toplulukta uzun zamandır tartışılan konular arasında. Söz konusu yatırımcı kitlesinin kripto piyasasına yönelmesi durumunda bu gelişmeden en çok Bitcoin’in faydalanacağı ifade ediliyor. Bitcoin’in piyasadaki orijinal kripto para olması ve çoğu kullanıcı tarafından bilinen bir varlık haline gelmesi bu sava gerekçe olarak gösterilebilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.