Kritik Veriler Açıklandı! Analist Bitcoin’de 30.000 Dolar İçin Tarih Verdi!

Bitcoin (BTC) kısır bir döngüde hareket etmeye devam ederken, önde gelen 3 analist çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
17:45
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) kısır bir döngüde hareket etmeye devam ederken, önde gelen 3 analist çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kritik İndikatör ve Model!

Kripto para piyasası nihayet  1 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkarken, analistler de daha iyimser tablolar çizmeye devam ediyor. DOGE rallisi yatırımcıda umutları yeniden filizlendirirken, uzmanlar Bitcoin’in fiyat hareketine odaklandı. Sektörde Mustcahe olarak bilinen analist, NTV indikatörüne dikkat çekti.Bitcoin NVT, “Network Value to Transaction”’ın kısaltmasıdır. NVT aslında hisse senetlerindeki “Price Earning Ratio” denen fiyat kazanç oranın kriptoya uyarlaması olarak tanımlanabilir. Analiste göre, NVT sinyali dikkate alındığında, “BTC için büyük bir ralli gelebilir” ve “BTC fiyatının son 3 yılda ortalama %450 arttığını” göz önünde bulundurarak “çok yakında büyük bir yeşil mum görmemiz”.  mümkün.

Kripto uzmanları Chris Burniske ve Willy Woo tarafından tanıtılan ve popüler hale getirilen Network Value to Transactions (NVT) Ratio, piyasa değeri ile transfer hacimleri arasındaki ilişkiyi açıklıyor. NVT Sinyali (NVTS), paydada günlük transfer hacmi yerine 90 günlük hareketli ortalama (MA) ve  günlük transfer hacmini kullanan NVT Oranının değiştirilmiş bir versiyonudur. Bu indikatöre işaret eden Mustache, Bitcoin’in 2023’ün başlarında 30.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Uzman ayrıca daha önce  yorumladığı bir grafikle Wyckoff Modeli analizini yayınladı. Analist “neredeyse 1,5 yıldır bu kadar doğru bir modeli nadiren gördüğünü” belirtti.

Hodl Modu, Devam Ediyor!

Stok-Akış-Modeli ile tanınan analist  PlanB, Kasım ayını ‘Moonvember’ olarak niteledi ve BTC fiyatının ivme kazanacağını iddia etti. CryptoQuant analisti Dan Lim, bir ay ile üç ay arasındaki token arzı yakın zamana kadar düştüğünden, balinaların “hodl” modunda kaldığını belirtti ve şunları ekledi:

Henüz boğa piyasasının başlangıcı kadar güçlü bir hareket olmasa da,  yatırımcılar hodl etmeye devam ediyor. Uzun vadede iyi sonuçlar görmemiz mümkün.

Bitcoin, an itibariyle 20,739,60 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri ise 398.08 milyar dolardı.Uzmanlara göre, Bitcoin’in sürdürülebilir bir ralli yaşaması için Fed’in faiz artırımlarından geri adım atması gerekiyor. Analistler bir sonraki boğa piyasasının ne zaman başlayacağı konusunda bölünmüş durumda. BTC‘nin hisse senetleri ile yüksek korelasyonu da bu süreçte büyük risk teşkil etmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI