X

Kriptonun En Zengin İsminden “Satmadan Tutmaya Devam” Mesajı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, kısa süre önce Bitcoin fiyatının sonunda 70 bin dolara yükseleceği tahmininde bulunmasının ardından elindeki kripto paraları satmadan tutmaya devam ettiğini söyledi.
12:35
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, kripto para piyasalarındaki büyük çalkantıya rağmen elindeki kripto paraları satmadan tutmaya devam ettiğini söyledi.

“Hala Aynı Miktarda BNB ve BTC Tutuyorum”

Zhao, bugün Twitter hesabından bir takipçisine verdiği yanıtta, kripto paralara olan güçlü inancını bir kez daha gösterdi ve elindeki hiçbir Bitcoin‘i (BTC) ve Binance Coin‘i (BNB) satmadığını açıkladı. CoinGecko’nun sağladığı verilere göre, Bitcoin’in ve Binance Coin’in fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinden sırasıyla yüzde 70,85 ve yüzde 65,86 düştü.

2021 yılında Associated Press’e konuşan Zhao, evini sattıktan sonra ilk Bitcoin’in 2014 yılında aldığını ifade etmişti. Bitcoin’in fiyatı, Zhao’nun alım yapmasından kısa süre sonra 600 dolardan 200 dolara düşmüş, ancak o zaman da kripto paralarını satmadığını vurgulamıştı. En büyük kripto paranın birkaç yükseliş ve düşüş döngüsünden geçmesine rağmen, Binance CEO’su aldığı ilk BTC‘lerinin çoğunu tutmaya devam ediyor.

Zhao, ayrıca işlem hacmine göre en büyük kripto para borsasının yerel token’ı olan Binance Coin’in o zamanlar servetinin büyük çoğunluğunu oluşturduğunu belirtmişti. Bunun dışında, Binance’ın “uygun büyüklükte” bir hissedarı olduğunun altını çizmişti.

Dünyanın En Zengin 77’nci Kişisi

Bloomberg Milyarder Endeksi‘ne göre, Zhao’nun varlıklarının net değeri 18.7 milyar dolar. Bu da onu dünyanın en zengin 77’nci kişi yapıyor. Servetinin net değeri, kripto para piyasalarının korkunç durumu nedeniyle 77 milyar dolarlık büyük bir düşüş yaşadı. Öte yandan Zhao’nun kriptonun en zengin kişisi olduğu değerlendiriliyor.

Tüm olup bitenlere rağmen dünyanın en zengin kripto para girişimcisi ayı piyasasından etkilenmiş ve ürkmüş değil. Geçen ay Zhao, Bitcoin’in birkaç ay veya yıl içinde 70 bin doları geçeceği tahmininde bulunmuştu. Ayrıca, düşen Bitcoin fiyatı nedeniyle şirketi şu anda büyük kayıplar yaşayan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un da son gülen kişi olacağını öne sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI