X

Kripto Stratejisti Açıkladı: Aralık’ta Bu 5 Coin’e Dikkat!

Lark Davis, Aralık ayında kazanma potansiyeline sahip 5 kriptoyu açıkladı. 
15:37
30 Kasım 2020

Kripto stratejisti ve bir influencer olan Lark Davis, Aralık ayında büyük kazançlar elde etme potansiyeline sahip olduğuna inandığı beş kripto para birimini açıkladı. Davis’in listesinde aslında şaşırtıcı olmayan bir şekilde Ethereum bulunuyor.

İki Büyük Kriptoya Dikkat!

Ethereum 2.0 güncellemesinin 1 Aralık’ta gerçekleşmesi bekleniyor. bu sebeple Davis’in listesinde Ethereum’un (ETH) olması beklenmedik bir durum değil. Davis konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Açıkçası, Ethereum ve 1 Aralık’ta ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi, Ethereum ve genel olarak kripto piyasası için oldukça büyük bir durum. O tarihe kadar Ethereum’da daha fazla ETH’un depozito sözleşmesine kilitlendiğini gördükçe, o tarihe kadar devam edecek bir ilgi görmeyi umuyorum. Bunun Ethereum için olumlu bir etkisi olacak.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Davis’in Aralık’ta büyük bir artış yaşamasını beklediği ikinci kripto para biriminin Ripple (XRP) olduğu görülüyor. Aslında XRP de çok şaşırtıcı bir tahmin değil. Çünkü üç yıldır bir düşüş grafiği çizen kripto para biriminin artık yükselişe geçmesi bekleniyor. Buna ek olarak Davis, Spark token airdrop’u ile birlikte de XRP’nin fiyatının artmasını bekliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

12 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanan airdrop ile ilgili olarak Davis, XRP’nin bu olay sonrasında bir ralli görebileceğini dile getirdi.

Buna ek olarak Davis, XRP’nin son zamanlarda büyük bir artış kaydettiğini ve artış beklentilere rağmen yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini dile getirdi.

AAVE de Listede

Davis’in Aralık ayında büyük bir artış beklediği diğer kripto para birimi AAVE. Çünkü AAVE yakında V2’yi piyasaya sürecek. Davis konuyla ilgili açıklamasında, “Yakında token için büyük bir katalizör olabilecek Aave V2’yi piyasaya sürülecek. Şu anda, Aave V2 yükseltmesi Ethereum test ağında yayında. Protokole yapılan yükseltmeler, işlem akışlarının daha iyi optimizasyonunu içerecektir.” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler sonrasında AAVE’in de fiyatının yükselmesi bekleniyor. AAVE, zaten piyasada oldukça ses getiren bir proje olmuştu. Bir de geliştirilmiş halinin kullanıma sunulmasının fiyatı arttırması olağan bir durum olabilir.

Axie Infinity ve Kusama

Davis’in listesinde dördüncü sırada yer alan Axie Infinity (AXS), oyun dünyasında ve non-fungible token’lar arasında ses getiren bir kripto olarak nitelendiriliyor. Davis konuyla ilgili olarak, “Axie, dijital bir arazi, bir tür krallık inşa edebileceğiniz ve ardından evcil hayvanlarınızla diğer oyunculara karşı savaşabileceğiniz bir oyundur. Bu oyun başarılı olursa, gerçekten çok büyük olabilir.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Davis, Kusama’nın (KSM) Aralık ayında potansiyel olarak yükselecek bir token olduğunu düşünüyor. Davis’in açıklamalarına göre Parachain, daha geniş ağ etkisine erişebilmek için Polkadot (DOT) veya Kusama gibi ana zincire bağlanan basit bir blok zinciridir. Böylelikle Kusama kendisine bağlı yüzlerce farklı Blockchain’e ev sahipliği yapabilecek. Dolayısıyla Davis’e göre, Parachain ile birlikte Aralık ayında KSM’nin fiyatında da büyük artışla olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar