X


Kripto Piyasasında Son Durum Ne? Bu Altcoin Yuzde 30 Arttı! İşte Günün En Çok Kazandıranları

Kripto para piyasasında son durum ve günün en çok yükselen kripto para birimleri.
10:22
12 Eylül 2021
Kripto Piyasasında Son Durum Ne? Bu Altcoin Yuzde 30 Arttı! İşte Günün En Çok Kazandıranları

Kripto para birimleri geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüş dalgasından oldukça kötü etkilendi. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin, sadece dakikalar içerisinde 42.800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Son düşüşle birlikte büyük değer kayıpları oluşurken, kripto para birimleri şu anda yeniden toparlanmak için mücadele ediyor. İşte kripto para piyasasında son durum.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür 45.000 dolar ila 46.000 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor. BCT son düşüşle birlikte 50.000 dolar seviyesinden 43.000 doların altına kadar geriledi.

Bu düşüş Bitcoin’in yeniden bir süre 44.000 dolar ile 48.000 dolar seviyesi arasında sıkışıp kalması ile sonuçlanabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan en büyük altcoin olan Ethereum‘da (ETH) da düşüşten en çok etkilenenler arasında yer alıyor. Öyle ki popüler altcoin düşüşle birlikte 3.800 dolar seviyelerinden 3.000 dolara kadar geriledi.

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir yükseliş trendi başlatarak 4.000 dolara dokunan ETH, 3.450 dolar seviyesinde bir dirençle karşı karşıya. Ethereum’da bu seviyenin kırılması yukarı yönlü bir artışı beraberinde getirebilir.

Son dönemin gözde kripto para birimlerinden olan Solana ve Cardano, düşüşle birlikte büyük değer kaybı yaşadı. SOL 184 dolar bandında işlem görürken aniden 138 dolara kadar geriledi. Ancak Solana diğer kripto para birimlerinin aksine hızlı bir şekilde toparlandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Ancak bir süredir fiyat düzeltmesi yapan Solana, içeriğin hazırlandığı sırada %1.84’lük düşüşle 176 dolar bandında hareket ediyor.

Cardano’nun ADA‘sı ise düşüşle birlikte 2.04 dolara geriledi. Şu anda yukarı yönlü hareketini sürdüren popüler kripto para birimi, son 24 saatte %5’in üzerinde bir artış kaydetti. ADA içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 2.56 dolar seviyesinde alım satım işlemi görüyor.

Günün En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası genel olarak şu anda bir düşüş içerisinde olsa da bazı altcoin’ler yatırımcılarına inanılmaz kazançlar sağlamaya devam ediyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte en çok artış yaşayan altcoinler şöyle;

İlk sırada Avalanche (AVAX) yer alıyor. Popüler kripto para birimi son 24 saatte %25.27’lik bir artışla 62.41 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ek olarak AVAX’ın son 1 haftalık performansına bakıldığında ise %31’lik bir artış göze çarpıyor.

Yatırımcısına çok kazandıran bir diğer kripto para birimi ise internet ölçeğinde yeni ve gelişmekte olan uygulamaları destekleyen blockchain platformu Hedera Hashgraph (HBAR) oldu. HBAR son 24 saatte %12’nin üzerinde bir artış yaşayarak 0.3932 dolar’a yükselirken son 1 haftada %30 arttı.

OMG Network son 24 saatte %11.06’lık bir artışla 9.45 dolara yükselirken, Elrond (EGLD) %10 artışla 256 dolara yükseldi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI