X


Kripto Paralar Yeniden Yükselişe Geçti! BTC, ETH ve ADA’da Son Durum

Kripto para piyasası yeşile döndü. BTC, ETH ve ADA'da son durum ne?
21:06
27 Ağustos 2021
Kripto Paralar Yeniden Yükselişe Geçti! BTC, ETH ve ADA'da Son Durum

Kripto para piyasası son günlerde oldukça inişli çıkışlı performans sergiliyor. Geçtiğimiz gün başlayan ve kripto para piyasasını kana bulayan düşüşle birlikte Bitcoin de dahil olmak üzere pek çok kripto para birimi bir miktar geri çekildi. Ancak piyasanın öğleden sonra yönünü yukarıya çevirmesiyle birlikte kripto para birimleri yeniden artışa geçti.

Peki piyasanın yeniden yeşile dönmesi ile birlikte Bitcoin, Ethereum ve Cardano’da son durum ne?

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23 Ağustosta 50.000 dolar barajının altına düştükten sonra bu seviyeyi geri alamadı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşün ardından yönünü yeniden 50.000 dolara çeviren Bitcoin 49.000 dolar’ın üzerine yükseldi ancak yükselişini daha fazla sürdüremedi ve yeni bir düşüş başlattı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin bugün itibarıyla 46.400 dolarlara kadar gerilemesinin ardından yukarı yönlü bir artış başlattı. Gün içerisinde 46.500 ile 47.500 dolar bandında hareket eden lider kripto para birimi akşam saatlerinde bu aralıktan çıkarak yeni bir yükseliş trendi başlattı.

BTC‘in bu aralıktan çıkması ile birlikte fiyat 48.000 doların üzerine yükseldi. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2,62’lik bir artışla 48.246 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin‘deki bu fiyat hareketleri piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum‘u (ETH) çok fazla etkilemese de popüler altcoin’de düşüşten nasibini aldı. Bitcoin’in 50.000 doların üzerine çıkması ile birlikte uzun bir süre sonra yeniden 3.300 dolar bandını kıran Ethereum bu seviyenin üzerinde çok tutunamadı ve düşüş başlattı.

Günün erken saatlerinde 3.070 dolar seviyesine kadar gerileyen popüler altcoin, bu seviyeyi gün içerisinde birkaç kez test etti ancak başarılı olamadı. Yönünü yeniden yukarıya çeviren ETH, bir süredir artışını sürdürüyor.

Günün en yüksek seviyesi olarak 3.250 dolara dokunan popüler altcoin, içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.16’lık artışla 3.244 dolar bandında alıcı buluyor.

Cardano (ADA)

Son dönemin gözde kripto para birimleri arasında yer alan Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, günün en çok artış yaşayan kripto para birimleri arasında başı çekiyor. Popüler kripto para birimi, son 24 saatte %13’lük bir artışla oldukça iyi performans gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde 2.96 dolar’a ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen ADA, piyasadaki düşüşle birlikte gün içerisinde 2.48 dolara kadar geriledi. Dip seviyeden yönünü yeniden yukarıya çeviren popüler kripto para birimi artışını istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Piyasa değeri bakımından 3. sırada yer alan Cardano (ADA), içeriğin hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %12’lik bir artış yaşadı ve şu anda 2.85 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar