X


Kripto Paralar Yeni Güne Nasıl Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Kripto para birimlerinde bugün yeniden yeşiller görülmeye başlasa da piyasada hala kararsızlığın olduğu görülüyor. 
08:37
14 Eylül 2021

Kripto para piyasasında ciddi düşüşlerin yaşandığı bir haftayı geride bıraktık ve henüz Bitcoin ve altcoin’ler yaralarını sarabilmiş değil. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafif bir toparlanma ile güne başlamış olsa da genel piyasa görünümünün kararsız olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin 45.000 Doların Üzerinde

Bitcoin, geçtiğimiz Salı günü dakikalar içinde 9.000 dolar birden değer kaybederek 43.000 dolar sınırını test etti ve sonrasında 47.700 dolar ile 43.500 dolar bandında bir hafta geçirdi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 45.000 dolar üzerinde işlem gören BTC’nin bu önemli seviyeyi elinde tutmak için çabaladığı görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Birçok uzman analist Bitcoin’in 53.000 dolara kadar ulaştığı yükseliş trendi sonrasında bir düzeltme bekliyordu. Dolayısıyla yaşanan düzeltme sonrasında konsolidasyon sürecinin olması da beklenen bir durumdu. Bu düzeltme sonrasında ise fiyatın yeni bir ralli başlatması ve öncelikle 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi geçmesi bekleniyor. 50.000 dolar sonrasında ise yeni rekora doğru artışın başlayacağı ifade ediliyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in yeşile geçmesi ile birlikte altcoin’lerde de bir miktar yukarı yönlü hamlelerin olduğu ifade edilebilir. Ethereum son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1 değer kazanarak 3.294 dolar bandında işlem görüyor.

Bunun yanında bazı altcoin’lerin hala kırmızıda olduğu ve piyasada kararsızlığın devam ettiği de görülüyor. Örneğin; Dogecoin (DOGE) %1,50 düşüş ile ilerlerken Chainlink’in (LINK) %2,50 düşüş ile işlem gördüğü ifade edilebilir.

Ralli Ne Zaman Başlar?

Kripto para birimlerinde bir yükselişin başlayabilmesi için öncelikle lider kripto para birimi Bitcoin’in yukarı yönlü eğilimini netleştirmesi gerekiyor. Bunun için de öncelikle 45.000 doların yeniden bir desteğe dönüşmesi ve 47.000 dolarlık direncin kırılması gerekiyor.

Dolayısıyla şu an için uzman isimlerin BTC hareketlerine odaklandıkları ifade edilebilir. Bitcoin’in yükselişe geçmesinden sonra ise altcoin’lerde de yukarı yönlü hamleler görülecektir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar