X

Kripto Para Piyasasının Yeni Popüler Token Sınıfı Belli Oldu! Bu Token’lara Dikkat!

Kripto para ekosistemi geliştikçe ve büyüdükçe her geçen gün farklı bir token grubunun popüler olduğunu görüyoruz. 
13:03
27 Temmuz 2021

Kripto para ekosisteminin büyümesi devam ettikçe her geçen gün farklı kolun popülaritesinin arttığını görüyoruz. Son olarak elde edilen verilere göre oyun token’ları gözle görülüyor bir büyüme kaydediyor ve CoinGecko’daki en popüler 15 token’dan 9’unun oyun token’ları olduğu görülüyor.

Oyun Token’larının Zamanı

Kripto para ekosisteminin popüler isimlerinden Lark Davis, oyun token’larının trend olması ile ilgili bilgileri ve düşüncelerini Twitter üzerinden paylaştı. Davis’in açıklamalarına göre geçtiğimiz yaz DeFi yazı olarak akıllarda yer etti ve bu yaz da ileride “oyun yazı” olarak hatırlanacak gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CoinGecko’nun listelemesine göre oyun token’ları hem hacim açısından hem fiyatlar açısında büyümeye devam ediyor. Bu noktada uzman isimler kripto para yaratıcılarının,  işlemci ve video kartı üreticilerinin ve hatta borsa kurucularının, dikkatlerini yavaş yavaş bu Blockchain oyun endüstrisine yönelttiğinin altını çiziyor.

Oyunlarda Blockchain’in Avantajı

Blockchain oyunlarının faydalarının oldukça fazla olduğunu ifade edebiliriz. Öncelikle kullanıcılar, oyun iç varlıkları satın almak için Blockchain’i ve dolayısıyla token’ları kullanabiliyor. Bu durumun oyunculara büyük avantaj sunduğu düşünülüyor.

Geliştiriciler ise oyun öğelerinin, token’larının satışından ve ayrıca blok zinciri yardımıyla yeni kullanıcıları çekerek ek gelir elde edebiliyorlar. Bu yüzden piyasada giderek daha fazla Blockchain oyunu ortaya çıkıyor.

Lark Davis ayrıca büyük oyun stüdyolarının halihazırda neler olup bittiğini izlediğini ve yakın zamanda “bazı ciddi büyük oyunların” piyasaya çıkacağına dair net bilgilere ulaştığını da ifade ediyor.

Davis’in ifadelerine göre büyük Blockchain oyunlarının piyasaya sürülmesi ise sadece bir zaman meselesi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar