Kripto Para Piyasasında Son Durum: Haftanın Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Özet

  • Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer kayıpları ile birlikte haftanın son gününe düşüş ile başladı.
13:45
9 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftanın son gününe düşük oranlı değer kayıpları ile başladı ve 27.900 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, gün içerisinde çeşitli oranlarda değer kayıpları kaydetti. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CMC (CoinMarketCap) verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1’e yakın düşüş ile 1,17 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin (BTC), Haftalık Kapanışa Saatler Kala Kritik Seviyelerde

Haftanın son gününe düşük oranlı değer kayıpları ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 28.000 dolar seviyelerinin altına geriledi ve 27.900 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasası, Bitcoin’in 28.000 doların altına gerilemesi ile birlikte güne düşüş ile başladı ve kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, gün içerisinde çeşitli oranlarda değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1830 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CMC verilerine göre son 24 saatte %1’e yakın bir düşüş kaydederek 1,17 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 50 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haftanın Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası, nispeten volatilitesi yüksek bir hafta geçirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, hafta boyu 27.500 dolar ile 28.500 dolar seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı. Ancak Bitcoin’in son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %2’ye yakın bir değer kaybı kaydetmesi, kripto para piyasasındaki çoğu altcoin’in de hafta içerisinde değer kayıplarına hız kazandırmasına neden oldu. Öte yandan piyasada pozitif ayrışarak yüksek oranlarda değer artışı kaydeden kripto varlıklar da oldu. CMC verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer kayıpları kaydeden kripto para birimleri Hedera (HBAR), Stacks (STX), Arbitrum (ARB), Zilliqa (ZIL) ve Aptos (APT) olurken en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri ise Curve DAO Token (CRV), Chiliz (CHZ), THORChain (RUNE), Enjin Coin (ENJ) ve Kalytn (KLAY) oldu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI