X


Kripto Para Piyasasında Geçen Haftanın Bilançosu: Yüksek Volatilite ve 1,2 Milyar Dolarlık Tasfiye!

Kripto para piyasasındaki yüksek volatilitenin etkisiyle, Coinglass verilerine göre geçen hafta 1,2 milyar dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye oldu.
12:45
17 Mayıs 2022
Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçen hafta meydana gelen UST krizi, kripto para piyasasında büyük ölçekli bir satış dalgası yarattı. LUNA oldukça yüksek oranlarda değer kaybederken, Bitcoin (BTC) 24.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş yaşandı. Kripto para piyasasındaki yüksek volatilite ise Coinglass verilerine göre geçen hafta 1,2 milyar dolarlık Bitcoin pozisyonunun tasfiye olmasına neden oldu.

UST Krizi ve Kripto Para Piyasasına Etkisi

Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi TerraUSD’nin (UST) 1 doların altına gerilemesi ile birlikte geçen hafta kripto para piyasasında bir UST krizi yaşandı. Terra blokzincirinin yerel kripto para birimi LUNA, oldukça yüksek oranlarda değer kaybetti ve 0,0001 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin (BTC), geçen hafta içerisinde 24.500 dolar fiyat seviyelerine iğne attı. Ethereum (ETH), haftalık zaman diliminde %7,5’lik bir değer kaybı kaydetti. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş yaşandı.

1,2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Pozisyonu Tasfiye Oldu

Geçen hafta UST krizinin etkisiyle kripto para piyasasındaki volatilite önemli ölçüde arttı. Coinglass verilerine göre, kripto para piyasasında geçen hafta 1,2 milyar dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye oldu. Tasfiye olan pozisyonların büyük bir bölümü long pozisyonlardı. Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) piyasa değerinde 100 milyar dolardan fazla bir düşüş yaşandı. Çoğu altcoin, oldukça yüksek oranlarda değer kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI