Reklam

Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin (BTC), Yeniden 20.000 Doların Altına Geriledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıplarının ardından anlık olarak 20.000 doların altına geriledi.
10:41
29 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.870 dolar seviyelerine iğne attı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in anlık olarak 20.000 doların altına gerilemesinin ardından değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.127 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 937 milyar dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise ortalama 180 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 20.000 Doların Altına İğne Attı

Yeni haftaya düşüş yönlü bir ivme ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kayıplarının ardından yeniden düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta başından bu yana çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.127 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Kripto para piyasası, Bitcoin’in haftaya değer kayıpları ile başlamasının ardından yeniden düşüşe geçti. Kripto para piyasasının toplam değeri, 937 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 180 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kaydettikleri son değer kayıplarının ardından Binance Coin (BNB) 219 dolar, XRP 0,32 dolar, Cardano (ADA) 0,46 dolar, Solana (SOL) 35 dolar, Polkadot (DOT) 7,23 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 18,17 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca Chiliz (CHZ), Enjin Coin (ENJ), Helium (HNT) ve Aave (AAVE) de kaydettikleri çift haneli değer kayıpları ile birlikte piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI