X


Kripto Para Nasıl Satın Alınır?

Kripto para alırken dikkat edilecek konular.
17:13
19 Şubat 2021

Kripto para birimlerinin son dönemdeki popülerlikleri, bilen bilmeyen herkesin kripto para nasıl satın alınır? sorusunun cevabını aramasına neden oldu. Kripto para satın almak özellikle Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda dijital ortama alışkın olmayanlar için zorlayıcı gelse de artık bunun tamamen değiştiğini söylemek mümkün.

Kripto para alımı yapmak için kullanıcıların artık sadece tek bir platform üzerinden işlem yapması mümkün. Yatırımcılar hala Türk lirasını bazı borsalara göndermekte sıkıntılar yaşasa da kripto para almak bir banka hesabına para göndermek kadar kolay bir hal aldı. Özellikle sistemi bir kere denedikten sonra birçok kullanıcının tek bir tık ile bile kripto para alıp satabildiği biliniyor.

kripto para nasıl alınır

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para borsalarından önceki dönemde kripto para satın almanın tek yolu bir cüzdana sahip olmaktı. Kripto para cüzdanları, yazılımsal, donanımsal ve kağıt cüzdanlar gibi birçok farklı türe sahip. İlk yıllarda en popüler olan ise yazılım cüzdanlarıydı. Söz konusu cüzdanların genel anahtarı aslında banka hesaplarının IBAN numarası olarak tanımlanabilir. Bu cüzdan adresine kripto para göndermek ise kripto para alma işleminin tamamlanmasını sağlıyor.

Kripto Para Yatırım

Günümüzde ise kripto para alımı yapmak için bir borsa hesabı açıp buna TL göndermek yeterli olacaktır. Önde gelen birçok kripto para borsası artık TL desteğine sahip ve kullanıcılar banka hesaplarından fon aktarabilmekte.

Kripto para yatırımı yapmak için direkt TL göndermenin yanı sıra kredi kartı ve banka kartı ile alım da mümkün. Buna ek olarak özellikle çok yüklü alım yapanların tercih ettiği OTC yani tezgah üstü alım satımda da borsadan ziyade cüzdanlar kullanılmakta.

P2P olarak bilinen eşler arası alımda ise iki kullanıcı aralarında anlaşıp alışverişi geleneksel yolla çözmekte. Sektöre yeni olan kullanıcıların kullanabilecekleri en güvenli yöntem ise kripto para borsalarından kripto para alımı yapmak olarak ön plana çıkıyor.

Kripto Para Alınacak Siteler

Kripto para alınacak sitelerin başında ise yüzlerce itibari parayı ve TL’yi de destekleyen Binance geliyor. Binance üzerinden banka veya kredi kartı ile de alım yapmak mümkün ve kolay.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar