Kripto Para Milyarderi Cepleri Dolduran Bitcoin Tahminini Yineledi: Yeni Tarih Verdi!

Galaxy Digital kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) için daha önce hiç görülmemiş seviyelere çıkabileceği yönündeki meteorik yükseliş öngörüsünü yineledi. Öngörüsü için yeni tarih verdi.
12:04
3 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) için daha önce hiç görülmemiş seviyelere çıkabileceği yönündeki meteorik yükseliş öngörüsünü yinelerken, öngörüsünün gerçekleşmesinin bir miktar gecikebileceğini söyledi.

Bitcoin Öngörüsü İçin Tarih Güncellemesi Yaptı

Bloomberg’e konuşan ünlü kripto para milyarderi Mike Novogratz, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500 bin dolara ulaşacağını tahmin ettiğini hatırlatarak BTC için koyduğu büyük hedefe doğru fiyatın ulaşacağına inanmaya devam ettiğini söyledi. Novogratz, makroekonomik koşulların önemli ölçüde değişmesinden dolayı öngörüsünün gerçekleşmesinin beklediğinden daha uzun bir süre zarfında gerçekleşeceğini belirterek şunları söyledi:

Öngörünümün beş yıl içinde gerçekleşmesini beklemiyorum çünkü o zamandan bu yana meydana gelen en büyük değişiklik ve Bitcoin’in 69 bin dolardan 20 bin dolarlara düşmesinin nedeni Fed Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankacılığı süper güçlerini bulmaya karar vermesi ve faizi yüzde 0’dan yüzde 4’ün üzerine çıkaran bir dizi faiz artışıyla enflasyonu kafasına vurmaya başlamasıdır. Olay bu kadar basit. Bu yüzden tüm varlıklar, tüm bağlantılı varlıklar, ‘enflasyondan korunma’ amaçlı büyüme varlıkları düştü çünkü enflasyonu kafasına vurma sürecindeyiz. Kripto paraların düşmesinin ana nedeni de bu.

Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada 17 bin doların hemen altında işlem görürken, Novogratz’ın hedefine doğru bir hareket BTC için yüzde iki bin 834’lük bir yukarı yönlü hamle anlamına geliyor.

“Şirketler Kripto Paralara Olan Güveni Zedeliyor”

Novogratz’a göre, kripto para kredi sağlayıcısı BlockFi ve Celsius gibi şirketlerin yanı sıra kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) çöküşünün neden olduğu tahribatın ardından sektör daha güçlü bir şekilde ortaya çıktığında kripto paralar nihayetinde toparlanmaya başlayacak:

Three Arrows Capital, BlockFi ve Celsius ile kötü yönetilen ya da hileli yönetilen tüm bu şirketler arasında yaşadığımız bu saçmalıkların ardından kalanlar kesinlikle kripto para sektörüne olan genel güveni zedeliyor. Ama bu da geçecek. Tarihin tozlu raflarına kaldırılacaklar. Ve sektörün kendisi, dersler çıkarmış olarak, daha güçlü bir şekilde öne çıkacak. Ve fiyatların yeniden yükselişe geçtiğini göreceksiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI