X


Kripto Para Madencisinin Yaptığı Şeytanın Aklına Gelmez! Polis Şoka Uğradı!

Bir kripto para madencisi bu kadarı da olmaz dedirten bir şey yaptı.
21:20
30 Temmuz 2021

Polonya polisi kripto para madencisinin yaptığı şey karşısında şoka uğradı. Bugüne kadar ki gelmiş geçmiş en garip yasadışı kripto madenciliği vakası duyanlara pes dedirtti. Bir teknik personelin uzun süredir polis karakolunda yasadışı şekilde kripto para madenciliği yaptığı tespit edildi.

Garip Kripto Madencilik Olayı

Wyborcza gazetesinin bildirdiğine göre Polonya polisi Varşova’daki bir karakolda gizli operasyon başlattı. Sözcü Mariusz Ciarka yerel TVN24 televizyon kanalına verdiği demeçte, sivil bir BT uzmanının kripto para üretebilmek için uzun süredir karakolun elektriğini çaldığını söyledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İşçi yaptığı istismar tespit edildikten sonra görevden alındı. Ne kadar süredir bedava enerji ile üretim yapıldığı ise bilinmiyor. Ayrıca bilişim teknolojisi alanında çalışan işçiye yardım ettiği tespit edilen bir emniyet mensubu da görevden alınacak.

Yakın zamanda Macaristan’da bir Belediye Temsilcisi ofisinde Bitcoin (BTC) madenciliği yaparken yakalanmıştı. Aynı zamanda İtalya havalimanında da bir personel tarafından kurulan Bitcoin (BTC) üretim operasyonu tespit edilmişti.

Bir sonraki absürt kaçak madencilik olayının nerede patlayacağı ise merak konusu.

Bitcoin (BTC) Hash Oranı Toparlanıyor

Elbette karakolda madencilik yapan kaçak madenciler yüzünden değil. Çin baskısının etkileri yavaş da olsa azalıyor. Kazakistan ve Kuzey Amerika’ya taşınan operasyonların üretimlerine başlamasıyla birlikte Bitcoin (BTC) hash rate seviyesi 107’leri gördü.

Üretimin ilk üç sırasını AntPool, Poolin ve Binance Pool işgal ediyor. Amerikalı madenciler ise ilk 10’da güçlerini artıracak gibi görünüyor. Yakın zamanda Çin merkezli havuzların daha düşük hash gücüne sahip olduğunu görebiliriz. Özellikle 12 ay içerisinde Çin’in tüm madencilerini tamamen kaybetmesi bekleniyor.

Altın yumurtlayan tavuğunu kesen Çin, yıllık gelecek milyarlarca dolar potansiyel kazancı elinin tersiyle itiyor. Yatırımcıların sevindiği tek konu ise artık Çin FUD’u gibi bir problemlerinin olmayacağıdır. Kripto para madenciliğindeki etkisi gevşeyen Çin’in artık yasak kararı alması piyasaları eskisi kadar etkilemeyecek. DeFi platformlarının gelişmesiyle birlikte merkezi borsalara pek ihtiyacı kalmayacak olan Çinli yatırımcılar varlıklarını itibari paraya çevirmenin de yollarını çoktan buldu.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI