reklamı kapat

Kripto Para Kervanına Katılmayı Planlayan Western Union Hangi Altcoin’i Test Ediyor?

Küresel havale şirketi Western Union kripto para kervanına katılmaya hazırlanıyor ve Ripple'ı test ediyor.
12 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Western Union Asya Pasifik genel müdürü Molly Shea Analyse Asia’ya röportaj verdi. Shea röportajda müşterilerin dijital çağda aşırı verimlilik beklediğini ve ödeme platformlarının oyundan kopmamak için her şeyi yapması gerektiğini kaydetti. Shea’nın sözlerini dinleyelim:

Müşterilerimiz gerçekten de sorunsuz, bağlı bir hizmet bekliyor. Yalnızca hızlı değil. Kullandıkları diğer dijital uygulamalar kadar hızlı olmasını bekliyorlar her şeyin. Dolayısıyla biz bunun ilerisinde olmalıyız, onların beklentilerini tahmin edebilmeliyiz ve ihtiyaçları ve cüzdanlar evrildikçe havale piyasasını o noktaya taşımalıyız. Orada olmalıyız.

Kripto paraları düşünürsek, eğer uçuşa geçerlerse hazır olmalıyız. Teknolojik açıdan hazır olmalıyız. Ve düzenlemeler açısından hazır olmalıyız, ama diğer yandan müşterilerin baktığı o trendlerin peşine düşmeliyiz ve o ihtiyaçlarla beklentileri karşılamaya hazır olmalıyız.

Shea sözlerinin devamında Ripple’ın sunduğu ödeme çözümlerini test etmeye devam ettiklerini doğruladı:

Yeni iş fırsatlarını keşfetmeye açığız. Özellikle bize, müşterilerimize sunabileceğimiz daha fazla çeşitlilik veren şeylere. Blockchain ve kripto para dünyası hızlı bir şekilde evriliyor ve işimiz için olası uygulamaları keşfetmeye devam ediyoruz. Örnek olarak, belirli koridorlar için Ripple’la bazı ödeme testleri yapıyoruz. USD’nin ve Meksika pesosunun örneklerden biri olduğunu düşünüyorum. Ve gerçekten olası fırsatları öğreniyoruz. Seçtiğimiz opsiyon tüketicilerin kullanımı açısından yasal ve  yaygın bir şekilde kabul ediliyor olmalı.

Shea sözlerinin devamında Digital Currency Group’a yaptıkları yatırımdan söz etti. Şayet Western Union ödemelerde Ripple altyapısını kullanmaya başlarsa kripto paraların halk gözündeki imajı tamamen değişir.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.