X


Kore Bankalar Federasyonu Altcoin Çılgınlığı Hakkında Bankaları Uyardı

KFB, altcoin çılgınlığı konusunda alarm verdi.
21:55
10 Mayıs 2021

Kore Bankalar Federasyonu (KFB), ülkedeki kripto para borsalarının altcoin alım satım hacimlerindeki artış konusunda alarm verdi. Medyaya yansıyan son haberlere göre KFB, üye bankalardan müşterileri olan kripto para borsalarındaki altcoin’ler üzerinde kapsamlı bir denetim yapmalarını istedi.

Kore Bankalar Federasyonu Endişeli

KFB, bazı altcoin’lerin patlama yaşadığı kripto para borsalarında hizmet sağlayıcı bankaların potansiyel risk bölgesine girdiğini bildirdi.

The Korea Heralde tarafından aktarılan bilgiye göre KFB üst düzey yetkililerinden bir isim şunları kaydetti: “Önerilen kriterlerden biri dijital varlıkların güvenliğidir. Bu da bir borsadaki kripto para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa ne kadar fazla kripto parayla ilgilenirse o kadar çok risk alır.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra birçok araştırmaya göre Güney Koreli yatırımcıların ilgisi lider kripto para birimi Bitcoin’den altcoin piyasasına kayıyor. Bu değişim, Bitcoin’in alım satım işlemlerinde yaşanan düşüşle birlikte geldi. Güney Kore’nin lider kripto para borsaları Upbit, Coinone ve Bithump platformlarında 150’den fazla altcoin listeliyor. KFB’nin tavsiyesi, Bitcoin alım satım oranlarının piyasada %5’ten daha az bir paya sahip olduğu kayıtlarına dayanıyor.

KFB’nin uyarısının nedeni Güney Kore hükümetinin kripto para yatırımcılarını sıkı gözetim altında tutma yolu olarak yorumlanıyor. Bunun yanı sıra Kore Bankalar Federasyonu, kripto para borsalarının altcoin piyasasının inanılmaz büyümesi ile ilgili olarak kara para aklama risklerinin artacağını belirtti.

Bitcoin Dominance Düşüyor

Altcoin alım satım işlem hacimlerindeki artış, piyasanın alt sezonu döngüsünü destekleyen bir başka kanıt olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti düşmeye devam ediyor. En popüler ikinci kripto para Ethereum, gün içerisinde tarihi bir performans ile 4.000 doların üzerine çıktı. ETH, an itibarıyla 4.157 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar