reklamı kapat

Kodak’tan Blockchain Tabanlı Döküman Yönetim Sistemi

Kodak, Blockchain teknolojisi adına adımlar atmaya devam ediyor...
20:00
5 Haziran 2019

5 Haziran’da paylaşılan resmi bir haber bültenine göre Kodak Services for Business, New York’ta düzenlenen iki günlük bir konferans sırasında, Blockchain tabanlı belge yönetim platformu üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Otomatikleşme ve Arşivleme

Yapılan açıklamalara göre, bu teknoloji işletmelere ve hükümetlere hassas belgeleri daha iyi yönetmeleri ve güvende tutmaları için iş akışlarını otomatikleştirme ve arşivleme imkanı tanıyacak. Ayrıca bu teknoloji sayesinde firmalar ve hükümetler kayıtlara gerçek zamanlı bir şekilde erişebilecek.

Öte yandan Kodak‘a göre bu sistem verimlilik artışı sağlayarak ve bilgi kaybını önleyerek kurumların yaklaşık olarak %40 oranında maliyet tasarrufu elde etmelerini de sağlayacak.

Bunun yanında Cointelegraph’ın haberine göre etkinlik sırasında Kodak’ın sergilediği bir başka ürün de, kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar verilere erişmelerine imkan sağlayan Scan Cloud‘du..

Konferans esnasında kentsel alanlarda altyapı ve diğer hizmetleri iyileştirmek için en ileri teknolojinin kullanıldığı ve büyük bir konsept olarak karşımıza çıkan “Akıllı Şehirler” projesi de gündem konusu olarak yer aldı.

Kodak, Blockchain ve Kripto Paralar

Kodak daha önce veritabanları oluşturmak için Blockchain teknolojisinden faydalanmıştı. Ayrıca şirket yakın zamanda RYDE Holding ile vardıkları ortaklıkla telif haklarını korumak ve fotoğrafçıların eserlerinden para kazanmalarına imkan sağlamak için imaj hakları platformu oluşturacaklarını da açıklamıştı.

Öte yandan Amerika merkezli teknoloji şirketi, 2018 Ocak ayında kendi kripto parasını geliştireceğini kamuoyuyla paylaşmıştı. KODAKCoin olarak piyasaya sürülen kripto paranın fotoğrafçıların telif haklarını korumada kullanılacağı yapılan açıklamalar arasında yer almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun