X


Kısa Sürede Fırlayan Solana Neden Arttı? SOL, Yüzde 90 Yükseliş İle Göz Kamaştırdı

Solana, son yedi günlük zaman diliminde yaklaşık olarak %90 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi.
15:08
17 Ağustos 2021

Solana, bu yılın heyecanlandıran projelerinden biri olarak dikket çekerken son günlerdeki fiyat performansı ile göz kamaştırdı. Solana, son yedi günlük zaman diliminde yaklaşık olarak %90 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi.

SOL’un astronomik rallisi, 36 dolar seviyelerinden başlayıp 75 dolara kadar uzandı. Aynı zamanda Solana’ya artan ilgi de fiyat performansına katkıda bulundu. Solana’nın kısa sürede bu kadar ilgi toplamasına daha geniş bir perspektiften inceleyelim.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto Para Piyasasının Genel Trendi

Lider kripto para birimi Bitcoin, 48.000 dolara tırmanarak inanılmaz bir fiyat sekansı izledi. Lideri takiben birçok altcoin artış trendine yakıt sağlarken piyasanın tamamı yeşile büründü. Solana, bu dönemde harika bir artış yakalasa da bu alanda yalnız değil. Luna benzer kazançlar sunarken Cardano ve Ripple %40’ın üzerinde yükseliş sağlayan kripto paralar oldu. Ağustos ayı itibarıyla hareketlenen piyasada Solana, rotasını yukarıya çevirerek önemli kazançlar elde etti.

NFT Çılgınlığı

Geçtiğimiz birkaç haftada NFT‘ler bir kez daha ilgi odağı oldu. Bu alanda pek çok proje tasarlanırken Solana ekibi hız kesmedi. NFT’ler alanındaki en yeni projelerden biri “Degenerate Ape Academy” oldu. 10.000 maymun temalı NFT üreten bir platform olan bu projede kullanıcılar pop başına 6 SOL elde edebiliyor. Platforma olan ilgi beklentileri aşarken sistem aksaklıkları yaşandı. Platformda 10.000 maymunun tamamı 10 dakikadan kısa bir sürede tükendi ve toplulukta ciddi bir hype yarattı.

Solana Ekosisteminin İlerlemesi

Ethereum gibi rakip blok zincirlerine kıyasla birçok avantaj sunan Solana, dikkatleri üzerine çekmey ibaşardı. Müzik akışı üzerine tasarlanan bir proje olan Audius, tüm alandaki en popüler projelerden biri haline geldi ve aylık 1 milyondan fazla dinleyiciye ulaştı. Kısa süre önce kullanıcıların Audius’tan TikTok’a parçaları doğrudan paylaşabilecekleri bir entegrasyon duyurdu.

Bununla birlikte bir diğer dikkate alınması gereken nokta da Solana’nın düzenleyeceği konferans olmalıdır. Break Point, Kasım ayında gerçekleşecek ve Lizbon’da konulandırılacak. Konuşmacılar arasında Circle kurucu ortağı ve CEO’su Jemery Allaire, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, CoinSarest’ten Meltem Demirörs ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar