Kırmızı Alarm! Kritik Rapor Gündeme Bomba Gibi Düştü: Bitcoin’de Ayı Piyasası Bu Tarihte Bitecek!

Bitcoin (BTC) yatırımcısın ayı piyasasının ne zaman biteceğini merak ederken, bugün yayımlanan bir rapor karamsar bir tablo ortaya koyuyor. 
16:40
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) yatırımcısın ayı piyasasının ne zaman biteceğini merak ederken, bugün yayımlanan bir rapor karamsar bir tablo ortaya koyuyor.

QCP Capital Raporu: Aylar Sürebilir! 

Bitcoin, 17.000 dolar seviyesini geçmeye çalışırken, yatay yönde hareket etmeye devam ediyor. Bitcoin, önceki günün en düşük seviyesinden 300 dolar artışla 16.906 dolara kadar ulaştı ve an itibariyle 16.848 dolardan işlem görüyor. Hisse senetleri de ivme kazanırken, altcoin’ler de hareketlenmeye başladı.  Önde gelen platformlardan Decentrader‘ın kurucu ortağı Filbfill 12 saatlik grafiği inceleyerek, 50 günlük hareketli ortalamaya (MA) dikkat çekti. Uzmana göre, Bitcoin’de en büyük destek seviyesi 15.500, en güçlü direnç noktası ise 18.000 dolar.

Uzmana göre, ABD’de önümüzdeki hafta Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) açıklaması, BTC fiyatını etkileyecek. Verilerin olumlu olması halinde, BTC fiyat hareketine ihtiyaç duyduğu katalizörü elde edebilir. Analist, BTC’de fiyatın makro faktörler tarafından belirleneceğini yineliyor. 2023 başlarken Bitcoin’in hem hisse senetlerinin hem de altının izinden gitmesi umut ediliyor. Kripto fonu QCP Capital, piyasadaki olumsuz havanın 2023 baharına kadar hakim olacağını söyledi. Telegram kanalı abonelerine gönderilen bir piyasa güncellemesinde, şirket altının iki ayda %15 arttığını ve Ocak ayının tarihsel olarak yılın en iyi ayı olduğunu yazdı. QCP raporda “ETH, hala bir konsolidasyon modeli içinde işlem görmesine rağmen, BTC’den kesinlikle daha fazla yükseliş eğilimi göstermeye devam ediyor” açıklamasını yaptı. Kripto piyasasının ne zaman dibe vurabileceğini analiz eden QCP, aylarca bekleyebileceğinizi iddia etti.

Belirsizlik, Devam Ediyor!

2022 kripto para endüstrisi için sancılı bir yolculuk oldu. Kripto para piyasasının değeri, 2.2 trilyon dolardan 800 milyar doların altına düştü. Bitcoin sene başından beri %65 oranında değer kaybederken,  Ethereum (ETH) ise % 69 düştü. Yüksek enflasyon, altının Bitcoin‘den büyük ölçüde daha iyi performans göstermesine neden oldu. Yıldan yıla getiri açısından, 2022, Bitcoin’in lansmanından bu yana en kötü ikinci yılı oldu. Sektördeki türbülans ve domino etkisi ise devam ediyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi de korku bölgesinde kalmaya devam ediyor. FTX‘in çökmesinden sonra aşırı korku bölgesine düşen endeks, bu süreçte kritik önem teşkil ediyor. Endeks, Kasım ayından beri toparlanma sürecinde

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar