Kanıtlar ve Rakamlar Konuşuyor! 2 Rapor Son Sözü Söyledi: Bitcoin Bu Seviyeye Gidecek!

Bitcoin (BTC) yatay yönde hareket ederken, önde gelen bir platform kritik veriye işaret ederek önemli bir değerlendirmede bulundu. 
16:10
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) yatay yönde hareket ederken, önde gelen bir platform kritik veriye işaret ederek önemli bir değerlendirmede bulundu.

Trend Render: ‘Önemli Bir Nokta!’

Bugün paylaştığı tweet’te önde gelen platformlardan Trend Rider, 16.800 doların Bitcoin için giderek daha önemli bir destek bölgesi haline geldiğini vurguladı. Bitcoin‘de rekor düşük volatilite devam ederken, uzmanlar fırtına öncesi sessizlikte BTC’nin ne zaman hareket edeceğini ve en önemlisi de bu hareketin hangi yöne olacağını tartışıyorlar. Bitcoin, Kasım ayındaki FTX krizinden bu yana dar bir alanda işlem görüyor. Zincir üstü verileri inceleyen Trend Rider, BTC’nin ayı piyasasının mevcut aşamasında daha fazla düşmeyebileceğini iddia ediyor.

Trend Rider, belirli bir dönemde en yüksek hacmi oluşturan fiyat seviyesi olan mevcut 100 haftalık kontrol noktası (PoC) olarak 16.800 dolara dikkat çekti. Rapora göre, süre ne kadar uzun ve hacim ne kadar yüksek olursa, PoC desteği veya direnç seviyesi o kadar güçlü olur. Paltform, BTC‘de dip seviyesinin görüldüğünü iddia ediyor. Rapora göre, 16.800 dolar Bitcoin için yeni 100 Haftalık POC konumunda. Basit bir ifadeyle, son 100 haftada bu, en fazla hacmin işlem gördüğü seviye ve bu da potansiyel bir dip oluşumuna işaret ediyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in 10.000 dolara veya daha da altına düşmesi imkansız.

Daha Fazla Kanıt..!

Balina hareketlerini izleyen platform Material Indicators’a göre, yakınlardaki en güçlü destek ve direnç seviyeleri sırasıyla 16.000 ve 17.000 dolar. Binance sipariş defteri ayrıca, Bitcoin balinalarının iki fiyat noktası arasında birikim yaptığını gösteriyor.  Bitcoin’in geçmişteki fiyat hareketine baktığımızda, birden fazla boğa ve ayı piyasası döngüsünden geçerek başarılı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz.

Glassnodes’tan alınan verilere göre, dolaşımdaki Bitcoin’in yaklaşık %60’ı bir yıl içinde hareket etmedi. Bu, güvenin arttığını gösteriyor. Uzmanlar Bitcoin’in galip gelmeye devam edeceğinden ve gelecekte daha büyük zirveler göreceğinden emin görünüyor. Sektördeki ortak görüş, iflas ve likidite krizlerine neden olan domino etkisinin sona ermesi ve Fed‘in mevcut para politikasından geri adım atması en büyük faktörler konumunda olduğu yönünde. Piyasadaki temkinli iyimserlik, devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar