X


Juventus Fan Token Nasıl Alınır?

Juventus Fan Token nedir, nasıl alınır?
10:26
11 Mart 2021

Juventus Fan Token, Juventus futbol kulübün kendi kripto para birimidir. Futbol taraftarları bu token ile birlikte hem destekledikleri takıma daha yakın olma imkanı elde ediyor hem de takım ile alınacak bazı kararlar söz hakkı olma fırsatı elde ediyor.

Juventus Fan Token (JUV) Nedir?

Token’lar genellikle sahiplik veya hatta üyelik kanıtı temsil edebilen varlıklardır. Token’lar halihazırda çok çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor ve taraftar token’ları spor kulüplerinin taraftarları için tasarladıkları token’lardır. Socios.com, kullanıcıların kulübe özel taraftar token’ları alarak destekledikleri kulüpleri etkilemek için oy hakkı elde ettikleri futbol taraftarları için bir uygulamadır.

Chiliz (CHZ), Ethereum blok zincirinde chiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet veren bir ERC20 yardımcı program token’ıdır. Platformlarını başlatırken, diğer spor Blockchain girişimlerinin yanı sıra, yeni bir token kategorisi ortaya çıktı: Taraftar Token. Socios.com platformuna girdikten sonra, kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi (FTO) olarak adlandırılan bir şeye ev sahipliği yapıyor. Taraftarlar, Taraftar Token’ları elde etmek için bir kripto para borsası yoluyla CHZ satın almalıdır. Bir takıma veya kulübe özgü olan bu token’lar, şifreli bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan sınırlı, dijital bir varlıktır.

JUV token sahipleri Juventus takımı ile ilgili şu haklara sahip oluyor:

  • Sezon boyunca uygulamaya özel anketlere oy verme
  • Juventus taraftarlarından oluşan bir topluluğun parçası olma
  • Resmi Juventus ürünlerinde özel indirimler
  • Juventus’un gelecek planlarını ilk öğrenen olma
  • Allianz Stadyumu’ndaki Socios Sky Box’ta VIP deneyimi
  • Serie A ve Şampiyonlar Ligi iç saha maçları için ücretsiz maç biletleri
  • Allianz Stadyumu’na rehberli tur + özel alanlara erişim
  • Maç öncesi, saha kenarı görüntüleme
  • İmzalı resmi ürünlere sahip olma

Yazının kaleme alındığı sırada 14,06 dolardan işlem gören Juventus Fan Coin, JUV BTC işlem çiftinde de 0.0002539 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 18,452,901 USD işlem hacmi ile 682. sırada yer alan Juventus Fan Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 3,020,450 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 21 Aralık 2020 tarihinde 38,11  dolar ile rekor kıran  JUV Coin, 22 Nisan 2020 tarihinde 1,86 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 1,315,932 adet  JUV Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 20.000.000  JUV Coin’e ulaşması bekleniyor.

JUV Coin Nereden Alınır?

JUV Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

JUV Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından JUV Coin’in işlem gördüğü BUSD, Tether (USDT) ya da Bitcoin (BTC) alarak JUV işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar