reklamı kapat

Justin Sun İddialı: Kolluk Kuvvetleri İle Çalışmalar Başladı

Justin Sun, Hive topluluğuna karşı yetkililer ile çalışmalara başlandığını belirtti.
22:00
20 Mayıs 2020

Tron Foundation‘ın CEO’su ve Tron‘un (TRX) kurucusu Justin Sun, yine tartışmalı bir olayla gündeme girmeyi başardı. Justin Sun‘ın Steemit isimli sosyal medya platformunu aldıktan sonra Steem topluluğuna savaş açtığını sektördeki birçok yatırımcı biliyor.

Sun, sahip olduğu STEEM token’larını kullanarak ağı kendi kafasına göre yönetmeyi amaçlasa da Steem topluluğundan kendisine yanıt geldi ve hard fork ile Hive isimli yeni bir kripto para birimi piyasaya sürüldü. Hive kripto para biriminin kısa sürede inanılmaz artış elde etmesi ve birçok kripto para borsasında listelenmesi, Sun için tam bir yenilgi anlamına geliyordu.

Sun, Hive’ın Peşini Bırakmayacak

Justin Sun ise topluluğun merkeziyetsizliğini bir türlü kabullenemediğini ve kabullenemeyeceğini, bugünkü açıklaması ile göstermiş oldu. Sun, Twitter’dan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e verdiği yanıtta kolluk kuvvetleri ile çalıştıklarını ve Hive ağ yöneticileri tarafından çalınan milyonlarca doları geri alacaklarını vurguladı.

Hive ağ tanıkları yüzünden mağdur olan Steem ağı kullanıcılarının hissettiklerini de anladığını belirten Sun, yine doğruyu söylemiyor olabilir. Hive topluluğu aslında topluluk tarafından onaylanan bir karar ile hard fork gerçekleştirdi. Bu da kolluk kuvvetlerinin Hive’a karşı harekete geçme ihtimalinin çok ama çok düşük olduğunu gösteriyor.

Yine de Justin Sun’ın yine “bir oyun” yapma ihtimali var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.