reklamı kapat

JPMorgan’a Göre Dev Ralli Kapıda: Kripto Paralar da Bundan Etkilenebilir

JPMorgan analistlerine göre borsalarda yeni bir ralli görebiliriz.
17:12
19 Haziran 2020

2019 yılındaki geliri 115 milyar doların üzerinde olan dünyanın bankacılık devlerinden JPMorgan Chase & Co, ekonominin çok hızlı bir şekilde toparlanacağına dair önemli bir açıklamada bulundu. JPMorgan tarafından yapılan ve ünlü ekonomist Dan Tapiero tarafından vurgulanan açıklamaya göre, ünlü banka borsalarda ve hisse senetlerinde %47’lik bir yükseliş bekliyor.

JPMorgan’ın tahminini gerçekleşmesi kısaca bütün hisse senedi piyasalarının Koronavirüs krizi öncesi seviyelere çıkması anlamına geliyor. Eğer ABD Borsaları böyle bir hareketlilik yaşarsa bunun lider kripto para birimi Bitcoin için de inanılmaz bullish yani yükseliş odaklı olacağını söylemek mümkün.

Borsalar, Bitcoin’i de Fişekleyebilir!

Ünlü analist Dan Tapiero da bu konuya değinerek borsaların yükseldiği esnada paranın ve sermayenin altın ile Bitcoin’e de kayabileceğini ifade etti. Daha önce hem borsaların hem de Bitcoin’in hareketlerinde korelasyon tespit edilmiş ve iki sektörün beraber hareket ettiği görülmüştü.

Tapiero’nun da ifade ettiği gibi eğer %47’lik bir borsa artışı görülürse lider kripto para birimi Bitcoin yeniden 20.000 dolar seviyelerini bile zorlamaya başlayabilir.

Tabii ki bu hareket öncesinde Bitcoin’in yönünü belirleyecek kritik noktalara dikkat etmekte de fayda olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.