X


John Bollinger Açıkladı: Bitcoin’de Patlama Mı Geliyor?

Ünlü analist John Bollinger Bitcoin hakkında heyecan verici bir tweet attı.
13:11
15 Temmuz 2020

Bollinger Bantlarını icat eden ünlü analist ve yatırımcı John Bollinger, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatındaki sıkışmaya çok az kaldığını ifade ettikten sonra Bitcoin için “yapıcı” olmanın vaktinin geldiğini vurgulayarak BTC yatırımcılarına önemli bir mesaj verdi.

Bollinger Bantları direkt olarak bir varlığın volatilitesini ölçen indikatörler olarak biliniyorlar. Volatilite ne kadar azalırsa sıkışmanın da o kadar fazla olduğu biliniyor ve lider kripto para birimi Bitcoin neredeyse 80 gündür yerinden oynamadı. Bollinger’in yaptığı bu açıklama ise söz konusu sıkışma ile ilgili olarak görülüyor.

Bitcoin Grafiğinde Büyük Sıkışma!

Bollinger Bantlarındaki sıkışmanın patlama anı genel olarak çok büyük bir fiyat hareketi ile sonuçlanmakta. John Bollinger de yaptığı yorumunda tekrar yapıcı olma vaktinin geldiğini belirterek yakın zamanda yükseliş görebileceğimize işaret etti.

BTC/USD işlem çiftinin 50 dolarlık bir aralıkta sıkışıp kalması, bu patlamanın daha öncekilere kıyasla çok daha kuvvetli olabileceğini gösteriyor. 20 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çıkmayı başaran BTC, eğer bu desteği kaybederse bu sefer Bollinger’in tahminlerinin tam tersi ortaya çıkabilir.

Bitcoin‘in yukarı yönlü hareketinin başlaması için ise bu patlamanın 9.800 ile 10.000 dolar seviyelerinin üstüne çıkışı sağlaması gerekiyor. Interlapse CEO’su da geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda yakında büyük bir BTC hareketi yaşayabileceğimizi ifade etmiş ve umutları arttırmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar