X


Joe Biden Bitcoin (BTC) Lehine Önemli Bir Adım Atabilir!

Joe Biden kilit bir ismi göreve getirebilir.
12:56
8 Kasım 2020

Yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın adının kesinleşmesinden sonra kripto para piyasalarında çok büyük dalgalanmalar görüldü ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 1.000 dolardan fazla değer kaybetti. Ancak Biden yönetimi devreye girdikten sonra hem BTC hem de diğer kripto para yatırımcılarını sevindirecek bir adım atabilmesi ihtimali ile gündemde.

Joe Biden Bitcoin Fiyatı Lehine Bir Adım Atabilir

Wall Street Journal tarafından aktarılan habere göre Gary Gensler’in Biden’ın Beyaz Saray içerisindeki danışmanlarından birisi olacağı konuşuluyor. Gensler, ABD’nin finansal regülatörlerinden ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu yöneticilerinden birisiydi ve 2009 yılından 2014 yılına kadar Obama yönetimi döneminde görev aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Gensler’in Biden yönetimindeki rolünün ise finansal regülatörleri incelemek olacağı belirtiliyor. Kripto para analistleri bunun çok önemli olduğunu düşünmekte. Gensler’in daha önce lider kripto para birimi Bitcoin’e destek veren birisi olduğu anlaşılmıştı. Kendisi geçtiğimiz yıl CoinDesk kaynağına Bitcoin hakkında bir yazı bile yazdı.

Gensler’in yazısında Bitcoin ve kripto paraların faydalı olabileceğini, bunların sadece sağlam regülasyonlara ihtiyaç duyduğu vurgulanmaktaydı. Eğer Gensler gerçekten de finansal regülatörleri denetleme görevine getirilirse lider kripto para birimi Bitcoin bundan ciddi bir fayda elde edebilir gibi gözüküyor.

Genslerin buna ek olarak MIT’de “Blockchain ve Para” isimli bir kursu veren akademisyenlerden olduğu ifade ediliyor. Bitcoin ve blockchain’in finans sektöründe nasıl kullanılabileceğine dair ders bile vermiş olan Gensler, kesinlikle ABD’nin kripto paralara giden kapısını aralayabilir. CoinDesk makalesinde de Bitcoin için “değişimin tetikleyicisi” ifadesini kullanan Gensler, her şeyi değiştirebilir.

Tabii ki Gensler’in alacağı kararlarda Joe Biden’ın da etkili olacağı biliniyor. Joe Biden özellikle getireceği vergi yükleri ile kurumsal firmaların gözünü korkutsa da bireysel yatırımcılar ve BTC yatırımcıları için bir sorun olmayabilir. Yine de lider kripto para biriminin fiyatında özellikle Pazartesi günü sert değişimler ve dalgalanmalar görmek mümkün olabilir.

Analistler Joe Biden Bitcoin‘e düşman olmasa da borsalara ve dev kurumlara yönelik getireceği vergiler nedeniyle BTC fiyatında sert bir düşüş yaşatabileceğinde ise ısrarcı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar