reklamı kapat
  • BTC  :  37.502,59 ₺
  • ETH  :  1.173,15 ₺
  • BCH  :  2.545,80 ₺
  • XRP  :  2,56 ₺
  • NGC  :  1,33 ₺
  • BTC 37.502,59
  • ETH 1.173,15
  • BCH 2.545,80

Japon Internet Devi GMO, Avrupa’da Bitcoin Madenciliğini Başlattı

25 Aralık 2017
  • İlayda Peker Kayaİlayda Peker Kaya
Japonya’nın en büyük internet servis sağlayıcılarından GMO, Kuzey Avrupa’daki Bitcoin madenciliği işini resmen başlattı. Japonyalı holdinge göre, bu yeni proje büyüyerek devam edecek.

Projeye dair ilk açıklama 2017 Eylül ayında, Avrupa ve GMO ortaklığıyla yapıldı. Açıklamaya göre proje, büyümekte olan kripto para alanını daha iyi anlamayı ve modern madenciliğin alt yapısını geliştirmeyi amaçlıyor.

Şirket, 2018’in ilk çeyreğinde, en yeni madencilik çiplerini kullanarak, yeni nesil Bitcoin madenciliğini başlatmayı planlıyor.

GMO Bitmain’e Rakip Olmayı Hedefliyor

Bitcoin’deki büyük değer artışları sebebiyle dünyadaki çoğu teknoloji şirketi Bitcoin madenciliğine girmeyi düşünüyor.

Bu şirketlerden biri olan GMO yaptığı açıklamada, 2018’de başlatacağı Bitcoin madenciliği için üç milyon dolar harcayacağını belirtti. Böyle bir yatırımla GMO’nun madencilik işine girmesi, şu an için en verimli madencilik işini yapan Bitmain’e rakip olup olmayacağı sorusunu da beraberinde getiriyor. Bitmain Teknoloji’nin donanımları, şu an için tüm dünyadaki Bitcoin işlemlerinin yaklaşık yüzde otuzunu onaylıyor.

Bitcoin Madenciliği Yenilenebilir Enerjiyi Kullanacak

Bitcoin madenciliğindeki en büyük sorun enerji tüketimi konusundaki endişeler. Bu nedenle, GMO’nun madencilik işletme merkezi, Kuzey Avrupa’daki yenilenebilir enerjiyi kullanmak üzere tasarlandı.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre şirket çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak vermeye başladı bile. Bu hamlenin asıl amacı ise, kripto paraların şirket içinde kullanımını yaygın hale getirmek. Ayrıca şirketin iddiasına göre GMO, Japonya merkezli ilk kripto para madenciliğini yapacak.

GMO Group, Kuzey Avrupa’daki madencilik işinde tecrübe kazandıktan sonra, bulut madencilik hizmetini de sunmayı planlıyor.

Kaynak: www.bitsonline.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER
loading...