X


İran Polisinden Büyük Bitcoin (BTC) Madencilik Operasyonu!

İran, Bitcoin madencilerine büyük darbe vurdu.
20:51
22 Haziran 2021

Çin’in Bitcoin(BTC) alım satımına ve madenciliğine yönelik getirdiği yasaklar sonrasında şimdi benzer bir durum da İran’dan geldi.

Bitcoin Madenciliğine Bir Darbe de İran’dan

Çin’in Bitcoin madenciliğine getirdiği yasaklar tamamen kısıtlama ve çevreci nedenlere dayandırılsa da İran için durum biraz daha farklı. Bitcoin madenciliği komşu ülke içerisinde tamamen meşrulaştırıldı ve endüstri kolu olarak tanındı. Buna rağmen yasadışı olarak Bitcoin madenciliği yapanlara göz açtırmamakta kararlı olan hükümet, 7.000 madencilik cihazına el koydu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

IRNA tarafından aktarılan bilgilere göre, Tahran içerisinde yer alan terkedilmiş bir yere baskın yapan polis, 7.000 Bitcoin madencilik cihazı buldu. Söz konusu terkedilmiş binanın aslında Bitcoin madenciliği için kullanıldığı ortaya çıktı.

Bitcoin Madencileri Başka Ülkelere Gidiyor

İran, şu an için elektrik tarifesi açısından dünyanın en uygun ülkelerinden birisi ve son dönemde birçok madenci ülkeye akın etti. Bitcoin madenciliğine önem veren İran, bunun ekmeğini özellikle Çin’den gelen kısıtlamalar sonrasında yiyebilir gibi gözüküyor. Yine de İran içerisinde yaşanan son olayın pek yaygın olmadığı söylenebilir. İran içerisinde daha önce tek bir seferde 7.000 Bitcoin veya kripto para madencilik donanımı yakalanmamıştı ve bu kesinlikle bir ilk. Aslında İran içerisinde bu gibi olaylar pek sık yaşanmasa da başka ülkelerde benzer durumlar görülebilmekte.

Kısa süre önce benzer bir durum ise İngiltere’de yaşandı. İngiliz polisi, drone ile yaptığı denetimde şüpheli bir yer tespit etti. Çok fazla ısı yayan ve termal kameralara yakalanan tesise özellikle uyuşturucu üretimi şüphesiyle baskın yapan polis, yasadışı Bitcoin madenciliği ile karşı karşıya kalmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar