reklamı kapat

İnanılmaz Yükseliş: Bu Token’ın Değeri 116.000 Dolara Ulaştı!

Değeri 116.000 dolara kadar çıkan token, rekor kırdı!
11:51
28 Ağustos 2020

Kripto para piyasası şu sıralar DeFi çılgınlığı ve DeFi projelerinin yakaladıkları ralliler ile meşgul olsa da uzun süre önce adını duyuran köklü bir projenin piyasaya giriş yapması bütün ilgiyi onun üzerine çekmiş gibi gözüküyor. Polkadot (DOT) projesi tabanlı bazı küçük kripto paraların ciddi yükselişleri sektörün çoğunun gözünden kaçsa da bunu yakalamayı başaranların tam anlamıyla zengin olduğu görülüyor.

Polkadot blockchain ağı tabanlı Robonomics isimli bir kripto para projesi de tam olarak bunun kanıtını ortaya koymakta. Robonomics’in Robonomics Web Services (RWS) isimli token’ı, geçtiğimiz  hafta içerisinde 116.000 dolara (yanlış okumadınız) kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Lider kripto para birimi Bitcoin bile daha önce en fazla 20.000 dolara kadar yükselmiş ve bu seviyeyi aşan olmamıştı.

RWS Nedir ve Nasıl 116.000 Dolara Çıktı?

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda Yearn Finance (YFI) tarafından da geçilmiş ve 16.000 dolarlık birim fiyat yılın rekoru olarak görülmüştü. RWS ise bütün bunları değiştirip tam anlamıyla yeni bir sayfa açtı. RWS’nin 116.000 dolara çıkmasına rağmen top 500 içerisinde yer almasının sebebi ise toplam arz modeli olarak ifade edilebilir.

Piyasada an itibariyle sadece 50 adet RWS var ve toplam arzın da 100 RWS olduğu görülüyor. Bu da birim fiyat 116.000 dolara kadar çıksa da bunun toplam piyasa değeri açısından Bitcoin’in çok ama çok altında olmasının nedeninin açıklıyor. Yine de RWS’nin kısa süre içerisinde %1000 artış elde etmesi kesinlikle dikkate değer bir başarı olarak görülüyor. Kripto para sektöründe düşüşün hakim olduğu şu günlerde böyle yükselişler oldukça önemli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.