X


IMF Başkanı: Bankalar Bitcoin ve Blockchain’den Korkmamalı

15:49
13 Kasım 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Sarkozy Fransa’sının maliye bakanı ve Uluslararası Para Fonu IMF’nin başkanı Christine Lagarde, bankaların Bitcoin ve blockchain teknolojisinden korkmasına gerek olmadığını söyledi.

The Financial Times’ın haberine göre Lagarde; New York’taki bir konferansta yaptığı konuşmada bankacılık sektörünün blockchain teknolojisiyle değişeceğini ya da gerileyeceğini düşünenlerin ‘biraz durup düşünmesi’ gerektiğini belirtti:

“Pek çoğunuz Bitcoin’den, blockchain teknolojisinden ve kullanımlarındaki yanıltıcı güven ortamından haberdarsınız. Sektörün içindekiler olarak da bu teknolojinin beraberinde getirdiklerinin, sektörün huzurunu bozacağını düşünüyorsunuz. Biraz durup düşünün: blockhain teknolojisi gizlilik zırhına sığınmaya ve bunu suistimal etmeye devam ettiği; bankacılık sektörü ise parasal işlemlerin devamlılık ve dönüşümünü sağlayacak güven ortamını oluşturmak için parasal ve kültürel sorunlar üzerine eğildiği sürece, sektörün içinden geçtiği huzurlu günleri hep birlikte göreceğiz.”

FT’ye göre Lagarde, konuşmasında FT’den Izabella Kaminska’nın bir haberine dokundurma yapıyor. Söz konusu haberde ise son zamanlardaki Bitcoin’deki değer artışı ile Asya’da faaliyette olduğundan şüphelenilen bir Ponzi şeması arasındaki ilişkiden söz ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar