X


İlk On İçinde En Çok DOGE Değer Kaybetti: Shiba Inu ve Dogecoin Yükselecek Mi? 

Piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi içinde Dogecoin yüzde 20’nin üzerindeki düşüşü ile en çok değer kaybeden kripto para oldu. 
20:59
21 Haziran 2021

Dogecoin, Binance borsasında bugün, 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviyesi olan 0.1986 dolara kadar geriledi. Son 24 saat içinde %20’nin üzerinde değer kaybeden DOGE’nin yanı sıra Dogecoin klonu olarak tanınan Shiba Inu da (SHIB) %13 değer kaybı yaşadı.

Dogecoin de Büyük Düşüş

İlk on kripto para birimi içinde son 24 saat içinde en sert düşüşü yaşayan Dogecoin, piyasa hacmi bakımından da geriledi ve uzun süre sonra Ripple, DOGE’yi geride bırakarak altıncı en büyük kripto para konumuna yerleşti.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,2165 dolardan işlem gören Dogecoin’in piyasa değerinin de 28,3 milyar dolara gerilediği ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk’ın ve sosyal medyanın desteği ile yükseliş yaşayan şaka coin’i DOGE, Tesla CEO’sunun “Saturday Night Live” sunuculuğunu yaptıktan sonra düşüşe geçti. Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolara ulaştığı 8 Mayıs’tan bu yana yüzde 71’in üzerinde değer kaybetmiş oldu.

Aslında pek çok analist, Dogecoin çılgınlığının bitmesinin ardından yatırımcıların büyük kayıplar yaşayabileceği ve bu sebeple DOGE işlemlerinin dikkatlice yapılması gerektiği konusunda uyarmıştı.

SHIB Son Durum

Bir Dogecoin klonu olarak 2021 yılında piyasaya sürülen birçok mem coin’den biri olan Shiba Inu, bahsi geçen klonlar arasında en popüleri oldu. SHIB, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0000068 dolardan işlem görüyor ve Dogecoin gibi en yüksek seviyesi olan 0,000038 doların oldukça altında yer alıyor.

Bunlara ek olarak görünüşe göre yaşanan son düşüşte şaka coin’leri ciddi darbeler aldı ve bir yükseliş başlaması halinde eski performanslarını sergileyip sergileyemeyecekleri şu an için muamma olarak kalıyor. Yine de analistler yatırımcıları alım ve satım yaparken temkinli olmaları konusunda uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar