Heyecan Dorukta! 3 Uzman Forbes’a Konuştu: İşte 2023’te Bitcoin’de Olacaklar!

Bitcoin 2022'de bekleneni veremezken, önde gelen 3 uzman Forbes'a 2023'e dair fiyat beklentilerini açıkladı. 
15:45
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin 2022’de bekleneni veremezken, önde gelen 3 uzman Forbes’a 2023’e dair fiyat beklentilerini açıkladı.

Uzmanlar, Halving’e Dikkat Çekiyor!

Kripto paralar, 2022’de krizler ve iflaslar nedeniyle gündemden düşmedi. Terra gibi bir ekosistemin çökmesi şok etkisi yaratırken, Celsius iflas etti. FTX’in ifası ise ateşe benzin döktü. Geçen sene bu zamanlar, Bitcoin 46.000 dolar seviyesinde idi. Bitcoin, an itibariyle 16.789 dolardan işlem görüyor. Ancak yaşanan krizler ve çöküş, iyimser bir tablonun çizilmesine engel olmuyor. Birçok uzman, piyasasın geçmişte olduğu gibi toparlanacağına ve 2023’te işlerin rayına oturacağına inanıyor. Ancak, bazıları ise FTX’in yarattığı domino etkisinin yayılacağına ve durumun daha da kötüleşeceğini iddia ediyor. Hatta bazıları Bitcoin’in sonsuza dek yok olacağını söylüyor.

Altana Digital Currency Fund’ın kurucusu Alistair Milne, enflasyon verilerine bağlı olarak Bitcoin’in fiyatının 2023’te 45.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Yönetici, Bitcoin’in dayanıklılığını bir kez daha kanıtlayacağını savundu. Uzman, 2024’te gerçekleşecek olan halving etkinliğini 2023’ün performansında kilit bir faktör olarak gösteriyor. Halving, dolaşımdaki Bitcoin miktarını sabit bir oranda tutarak arz ve talep dengesi nedeniyle fiyat üzerinde olumlu bir etki yaratır. Milne, fiyatların gelecek yılın sonuna kadar 300.000 dolar gibi devasa zirvelere ulaşabileceğini öne sürdü ve “düşüşün zamanı değildi” dedi. Uzman, Twitter’da tahmininin “kesinlikle yarılanmadan önce gerçekleşeceğini” öne sürdü. Bitcoin hayranları, önümüzdeki birkaç yıl boyunca kesinlikle bu tahmine dikkat edecekler.

İngiliz Akademisyenden Çarpıcı Tahmin!

Sussex Üniversitesi’nde Finans Profesörü Carol Alexander, Bitcoin’in 2023’ün ilk yarısında 30.000 dolara ulaşacağını yıl sonuna kadar ise 50.000 dolar ulaşacağını vurguladı. Kripto hedge fonu Arcane Assets’in CIO’su Eric Wall, Bitcoin’in 15.400 dolarlık fiyatının “dip” olduğunu söyledi ve fiyatın “30.000 doların üzerine çıkacağını” tahmin ediyor. Uzman, BTC‘nin geçmişne baktığımızda istikrarlı bir artışın meydana geldiğini belirtiyor.

Ancak, önde gelen kurumlar karamsar bir tablo çizmeye devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası tahminlerinde karamsar bir tablo çizdi. Banka Kasım ayında, Bitcoin‘deki çöküş ve 2022’deki volatilite nedeniyle lider kripto para biriminin zor günler geçireceğini belirtti. Banka görevlileri  Ulrich Bindseil ve Jürgen Schaaf, Bitcoin16.000 doların çok altına düşebileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar