Her Düşüşü Bildi! Binance Coin (BNB) ve BTC Buraya Düşecek Uyarıyorum!

Yüzbinlerce yatırımcıyı kritik hedef konusunda uyandı. BTC ve BNB için şaşırtıcı bir hedef verdi.
14:15
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

2022 yılının çoğunda kripto para yatırımcılarının kabusu olan analist şimdi de gözünü BNB’ye dikti. Popüler kripto para uzmanı daha önceki birçok düşüşü de doğru tahmin ettiği için altcoin yatırımcıları tedirgin. Peki analiste göre BNB fiyatı ve BTC kaç dolara kadar düşecek? Yatırımcıları 2023 yılının geri kalanında neler bekliyor?

Binance Coin (BNB) Yorum

Bitcoin henüz 25.000 dolar seviyelerindeyken popüler analist Capo, Bitcoin’in 16.000 doların altına düşeceğini söylüyordu. Bunun gibi çok fazla doğru tahmini oldu. Örneğin 2022 yılı mayıs ayında AVAX için 10 dolar hedefini vermişti ve ardından fiyatı Aralık ayında 10 dolar bölgesine düştü. Bitcoin yine onun aylar önce verdiği ilk hedef olan 16.000 doların altına FTX çöküşü sırasında geriledi. Şimdi de aynı analist Binance Coin (BNB) için kritik bir hedef veriyor. Eğer bu gerçekleşirse BNB yatırımcıları çok üzülecek.

Capo birkaç dakika önce kişisel hesabından 14 Aralık tarihinde yaptığı paylaşımı alıntılayarak şunları söyledi;

“Ortalama 265 dolarlık maliyetle BNB için short (açığa satış) pozisyonumu güçlendiriyorum. Ana hedef 40-45 dolar olmaya devam ediyor. Bu, finansal tavsiye değil, çok düşük kaldıraçlı bir swing trade işlemidir”.

Yukarıdaki grafiği paylaşan analist eğer 40 dolar bölgesi korunamazsa fiyatın 10 doların altına bile düşebileceğini söylüyor. Bu diğer altcoinler için gerçekten bir kıyamet senaryosu olurdu.

Bitcoin Uzman Yorumu

Capo aynı zamanda bugün yaşanan 16.900 dolara doğru toparlanmadan da rahatsız. Ona göre fiyatı 16.800 bölgesine gidip geldikçe kaçınılmaz sondan uzaklaşamayacak. Capo’nun ana hedefi Bitcoin fiyatının 12.000 dolar bölgesine düşeceği yönünde. Bu senaryoda altcoinler bugün oldukları seviyenin asgari %65 altına düşebilir. Ancak yatırımcılar şunu unutmamalı, analistlerin dip ve tepe tahminlerinin başarılı olma ihtimali çok düşüktür. Yine Capo üzerinden bir örnek verirsek 2021 yılında daha az tanınan bu isim Bitcoin için 2022 ortasına kadar 100.000 dolarlık hedefin gerçekleşeceğini söylüyordu. Bitcoin 40.000 dolara düşene kadar Capo ayı piyasalarına girdiğimize ikna olmadı ve yükseliş görünümünü sürdürdü. Boğada yanılan bu ismin umarım ayı sezonu bittiğinde de yanıldığını görürüz.

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 16.800 doların üzerinde bulunuyor. Akşam açıklanacak FOMC tutanaklarıyla volatilitenin artması bekleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar