X


Her Biri 2 Dolarlık Miktar İle Rastgele 500 Altcoin’e Yatırım Yapsaydınız Ne Olurdu?

Bir Reddit kullanıcısı, 1000 dolarlık ilginç yatırım stratejisinden bahsetti.
19:50
6 Ocak 2022

Bir Reddit kullanıcısı, her birine 2 dolar olmak üzere daha önce hiç duymadığı 500 kripto para birimine 1.000 dolarlık yatırımı tartışma konusu haline getirdi. Yorumlarda hem kendine güvenen hem de karamsar insanlar deneyimlerinden bahsetti.

Bazı insanlar bu paraların aptalca bir yatırım strateji olduğu kanaatine varırken bazıları meme coin‘ler için işe yarayacağını iddia ediyor. Diğerleri ise borsaların yüksek işlem ücretleri problemlerinden bahsetti. Ancak hiç şüphe yok ki bu paraların çoğu geldiklerinden daha hızlı gidecek. Bu bağlamda herhangi bir projenin başlangıcında yer almak ve yüzlerce katlık artış beklentisine dair küçük bir şans bile ilgi yaratıyor.

Strateji mi Şans Oyunu mu?

2021’de kripto para ekosistemindeki coin sayısı önemli derecede arttı. Topluluk onları tanıdıkça patlayabilecek küçük projeler başta olmak üzere, özellikle mücevherler olarak adlandırılan fırsatlara ayak uydurmak zorunda kaldı. Gelecekte herhangi bir mücevhere yatırım yapma umuduyla Reddit kullanıcısı u/Smokinpeanut bilmediği 500 token’a 2 dolar yatırma arzusundan bahsetti. Bunu bir yıl önce Shiba Inu ile yapmış olsaydı, bir milyondan fazla kazanacaktı ve Reddit kullanıcısı şunları belirtti: “Diyelim ki harcayacak 1000 dolarım var ve hali hazırda büyük kripto paralara yatırım yapıyorum. Neden kimsenin bahsetmediği 500 rastgele altcoin’e bir şans tanıyıp 2 dolar koymuyorsunuz?”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna rağmen bazı kullanıcılar işlem sınırı bu çeşitlendirmeyi sürdürmek için çok yüksek olacağı konusunda uyardı. Bazıları ise bu yatırımı bir şans oyunu olarak değerlendirdi. Merkezi borsaların kullanım durumunda bu strateji daha da zor olacaktır. Çünkü çoğu minimum alım satım değerine sahiptir ve minimum miktar 5 dolar ile sınırlandırılır. Binance‘de ise minimum işlem sınırı 10 dolardır.

Gerçekler

Öte yandan botlar zaten bu tür işlevleri yerine getiriyor. Pancakeswap, CoinMarketcap veya CoinGecko’da listelenen her yeni para birimine 1 dolar yapacak şekilde programlandı. Bir Bitcointalk kullanıcısı tarafından bildirildiği üzere bazı botlar zaten bu şekilde çalışıyor: “Botlar, likiditesi eklenen her yeni para birimine 1 dolar koymak adına PancakeSwap etkinliklerini izliyor. Bunu pratikte bir test token’ı dağıttığımda ve 10 dolarlık likidite koyduğumda gördüm.”

Shiba Inu gibi bir vakanın kendini tekrar etmesi zor gözüküyor. Ancak kripto para piyasası daha önce de gördüğümüz üzere sürprizlerle doludur. Son olarak, Bitcoin boğalarının altcoin piyasasını önemli ölçüde etkilediğini belirtmek önemlidir. Bitcoin trendi derin bir düşüş evresine girerse böyle bir deney iyi sonuçlanmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar