X


Hazırlıklı Olun: Bitcoin Rallisi Yeni Başlıyor!

Altının artışının ardından Bitcoin rallisinin daha yeni başladığı düşünülüyor.
19:48
9 Temmuz 2020

Son günlerde her ne kadar bazı yatırımcılar Bitcoin’de bir düzeltme beklediklerini dile getirseler de aslında hede yeni rekor seviyeler olduğu için lider kripto para birimi altının fiyat hareketini kopyalamaya hazırlanıyor olabilir. Bir kripto para borsası olan LATOKEN Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda kıymetli metal ile BTC arasında korelasyonun giderek arttığını belirtti.

BTC-Altın Korelasyonu

Altın bu hafta 2011 yılından bu yana ilk defa 1.800 doları gördü ve bu durumun Bitcoin’deki fiyat artışını tetiklemesi gerektiği ifade ediliyor. LATOKEN yaptığı açıklamalarda, “Altın 9 yılın en yüksek seviyesini görürken Bitcoin’de ralli henüz yeni başlıyor. Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon büyüyor.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte yıl başından bu yana altın ve Bitcoin’in getirileri karşılaştırıldığında, altın %18.3’lük bir artış sağlarken Bitcoin’de bu oranın %31.7’ye çıktığını görüyoruz. Dolayısıyla koronavirüs salgınından korunmak isteyen yatırımcıların güvenli liman varlıklarından vazgeçemediğini ifade edebiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan altındaki artışın ardından Bitcoin’in son haftalarda ciddi bir direnç seviyesi olan 9.300 doları aşması da artış beklentilerini güçlendirdi.

Düşüş Beklentileri

Artış beklentilerinin yanı sıra ne olursa olsun Bitcoin’de düşüş bekleyenlerde yok değil. Örneğin; NebraskanGooner geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir grafik ile Bitcoin’in koronavirüs döneminde 3.600 dolara düşmeden önce çizdiği grafikleri yeniden sergilediğini dile getirdi.

Bununla birlikte volatilitenin düşmesi ve birkaç gün önce %20 gibi çok düşük bir seviyeyi görmesinin de bir düşüş hissiyatı yarattığı ifade ediliyor. Kasımda 2018’de Bitcoin fiyatında yaşanan büyük düşü öncesinde de volatilitede büyük bir düşüş yaşandığı belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar