X

Haziran Ayında Gözden Kaçırılmaması Gereken 5 Kripto Para

Bu ay takip edilmesi gereken 5 kripto para.
23:00
11 Haziran 2021

Kripto para piyasası her geçen gün popülarite kazanarak kitleleri kendine çekiyor. Ancak sektöre yeni katılan yatırımcılar nereden başlaması gerektiğini ve hangi kripto paralara yatırım yapacağına karar vermekte zorlanıyor. Coinmarketcap verilerine göre 10.000’den fazla kripto para bulunuyor. Bu haberde yeni yatırımcılara yönelik haziran ayında takip edilmesi gereken 5 altcoin’i sıraladık.

BitTorrent (BTT)

2018 yılında Justin Sun tarafından satın alınan BitTorrent, 2019 yılında ağın yerel token’ı olan BTT’yi piyasaya sürdü. BitTorrent, içerik oluşturucularının doğrudan kullanıcı tabanlarıyla bağlantı kurmasını sağlayarak eski eğlence endüstrisini yenilemeyi hedefliyor. BTT son altı ayda inanılmaz bir performans ortaya koyarak 0.01068 dolar ile ATH yaptı. BTT’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından piyasa gerileme döneminde fiyatı 0.0035 dolara kadar düştü. BTT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipken 0.0035 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap, merkezsiz bir kripto para alım satım platformudur. PancakeSwap, kullanıcıların farming yoluyla likidite sağlamalarını ve karşılığında ücret kazanmalarını sağlayan otomatik bir piyasa yapıcıdır. Ayrıca platform, kullanıcıların birçok DeFi token’ı alım satımı yapmasına olanak tanır. Geleneksel finansı reddeden platform, kullanıcıların likiditeyi paylaşmalarını ve token kazanmalarını sağlar. PancakeSwap’ın yerel token’ı CAKE, 30 nisan tarihinde 44.18 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Büyük piyasa düzeltmesinin ardından 10 dolara kadar gerileyen popüler kripto para bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 17 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elrond (EGLD)

Listede üçüncü sırayı Elrond alıyor. EGLD, Elrond blok zincirinin yerel token’ıdır. Elrond yatay bölümleme ile yüksek işlem hızı sağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Elrond projesinin geniş çapta benimsenmesi ve 29 ülkede operasyon yürütmesi takip etmesi gereken kripto paralar listesine girmesinin nedenlerinden en önemlisidir. 12 nisan tarihinde 245 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan EGLD, kripto para piyasasının geri çekilmesi ile birlikte 76 dolara kadar geriledi. Elrond, 24 saatlik zaman diliminde %8’lik bir düşüş yaşadı. EGLD, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 88 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Siacoin (SC)

Siacoin, merkezsiz bir bulut depolama platformu olan Sia blok zincirinin yerel token’ıdır. Sia, kullanıcıların depolama alanı satın alabilecekleri güvenli bir ağdır. Kripto topluluğunda “internetin omurga depolama katmanı” olmayı hedefleyen platform, iddialı projesini geliştirmeye devam ediyor. Kripto para piyasasında kurumsal benimsenmenin artması ile Siacoin fiyatı da bundan etkilendi. 2018’in Ocak ayından 0.11 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören SC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.015 dolardan işlem görüyor. Sia, eski performansından uzak olsa da izlenmesi gereken bir kripto protokolüne sahip.

Qtum (QTUM)

Qtum blok zinciri, Bitcoin ve Ethereum’un teknolojik faydalarından ortak bir fayda sağlamak için oluşturuldu. Bitcoin’in işlem modelini ve Ethereum’un akıllı sözleşme fonksiyonundan yararlanan Qtum, akıllı sözleşmelerin gerçek hayattaki uygulamalarda kullanılmasını sağlayarak çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik üçlemesini çözmeyi hedefliyor.

Qtum 3 yıl önce 99 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Ancak geçtiğimiz dönemde yaşanan piyasa geri çekilmesinin hemen öncesinde 27 dolara dokunan Qtum önemli bir performansa imza atmıştı. Qtum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 9.19 dolar seviyelerinden işlem görüyor. QTUM ekibinin kendi projelerini kanıtlaması için önünde daha uzun bir yol var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar