Günün Hacim Şampiyonları! Türk Yatırımcılar Bu Kripto Paralara Yoğun İlgi Gösteriyor!

Türk yatırımcıların son 24 saatte en fazla alıp sattığı kripto paralar!
19:30
7 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ülkemizde kripto paralara artan ilgi günlü işlem hacminin de hızla yukarı taşınmasını sağladı. Bugün 17:30 itibariyle Türk borsalarındaki toplam işlem hacmi 12,7 milyar TL’ye yükseldi. Son 24 saatte 1,315 milyar dolarlık işleme ev sahipliği yapan yerli borsalar bize Türk yatırımcıların hangi kripto paralara ilgi duyduğunu da gösteriyor.

Türk Yatırımcıların En Fazla Tercih Ettiği Kripto Paralar

Öncelikle bu veriyi anlık olarak izleyebileceğiniz bir hizmet bulunuyor. Yatırımcılar için 21milyon.com anlık veri akışı sağlayarak Türk borsalarındaki hacmi gözler önüne seriyor. Aşağıdaki tablo da hangi kripto paralarla daha fazla işlem yapıldığınız görüyorsunuz.

21milyon.com verilerine göre son 24 saatte 12,78 milyar TL değerinde kripto para işlemi yapıldı. SHIB, CHZ ve HOT listenin başını çekiyor. Bu üç kripto paranın oluştuğu hacmin boyutu (toplam hacimde) %25+ seviyelerindedir. BtcTurk, Paribu ve Bitexen’in pariteleri en yoğun işlem yapılan 5 pariteyi oluşturuyor.

Paritelerden bağımsız hacim dağılımını ise aşağıdaki tabloda görüyorsunuz.

Elbette Türk yatırımcılar sadece yerel borsalarda işlem yapmıyor. Bu yüzden günün hacim şampiyonlarını küresel ölçekte de ele almak gerekebilir.

Küresel Hacim Şampiyonu Kripto Paralar

Bugün küresel kripto para işlem hacmi 88,8 milyar dolara ulaştı. Bunun %1,3’ten fazlası direkt olarak yerli borsalardan geliyor. Aşağıdaki tabloda küresel hacim dağılımını görebilirsiniz. Elbette birçok işlem Tether paritesinde yapıldığı için USDT listenin başında bulunuyor.

Shiba Inu (SHIB) yaşadığı düşüşe rağmen hacimde ilk 5 arasında yer alıyor. Listenin devamında günaşırı ATH belirleyen Solana (SOL) geliyor. Bitcoin ve ETH ise gayet normal şekilde 2 ve 3’üncü sıraları paylaşıyor.

Kripto para piyasaları 2,76 trilyon dolar piyasa değerine sahip ve yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyeti %42,2’ye düştü. Bitcoin (BTC) 60.000 doların üzerinde konsolide olmaya devam ediyor. Altcoinler önümüzdeki günlerde bu süreci fırsat bilerek daha büyük yükselişler yapabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar