X


Grayscale CEO’su Cevapladı: ABD, Bitcoin’i Yasaklayabilir Mi?

Bitcoin, ABD tarafından yasaklanabilir mi?
21:41
20 Temmuz 2020

Dünyanın en büyük kripto para yatırım firmalarından birisi olan Grayscale Investments ile Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, birçok kripto para yatırımcısının merak ettiği bir konuya açıklık getirdi.

Daha önce de ABD yönetiminin lider kripto para birimi Bitcoin’i yasaklayıp yasaklamayacağı konusunda birçok görüş ayrılığı vardı. Merkeziyetsiz yapıya sahip olan Bitcoin’in direkt olarak “kapatılması” söz konusu olmasa da bunun itibari paraya çevrildiği platformlar yasaklanabilir.

Bitcoin, ABD Tehlikesi İle Karşı Karşıya

Barry Silbert ise konu hakkında yaptığı açıklamada ABD’de şu an için ciddi regülasyon değişimi olabileceğini belirtti. Bitcoin’in kapatılmayacağının anlaşıldığını belirten CEO, buna rağmen regülasyonlarla bunun önüne engeller örülebileceğini belirtti.

Şu an için yasamanları eğiten bir gruba bile sahip olunduğunu belirten CEO, Bitcoin’in eskisi kadar kötü bir varlık olarak görülmediğini de vurguladı. Grayscale CEO’su Barry Silbert Bitcoin’in ABD hükümeti tarafından yasaklanamayacağını düşünüyor. ABD’nin kendisinden beklenen kripto para regülasyonlarını geciktirmesi ise belirsizliği arttırmakta ve geciktirmekte.

Grayscale’in yönetimi altında 1,4 milyar dolardan daha fazla Bitcoin ve kripto para birimi olduğu biliniyor. Grayscale’in ABD’deki kurumsal yatırımcıların sektöre giriş kapısı olması da regülasyonlar konusunda önemli bilgilere ulaşmasını kolaylaştırabilir. Eğer Grayscale CEO’su bu konuda garanti sunuyorsa, bunun Bitcoin‘in yakın zamanda ABD’nin engeline takılmayacağını gösterdiği yorumu yapılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar