reklamı kapat

Gizemli Mezarların Altından Bitcoin Madencilik Donanımı Çıktı!

Çin'deki gizemli iki mezarın altından Bitcoin madencilik donanımı çıktı.
19:00
2 Haziran 2020

Abacus isimli haber kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre, Çin’in Daqing şehrinde iki tane oldukça ilginç mezar görülmesi ile birlikte polislere haber verildi. Kazılmış toprakların olduğu yere gelen polis, bunların içini açtıktan sonra hiç beklemediği bir son ile karşılaştı. İki toprak kalıntısının altında beklendiği gibi şüpheli bir cinayet değil, Bitcoin madenciliği ile ilgili donanım çıktı.

Çin’de Yasa Dışı Bitcoin Madencilik Donanımları Tespit Edildi

Yerel bir petrol arama şirketi tarafından bildirilen şüpheli güç kaybının ve elektrik tüketiminin sebebi de böylelikle ortaya çıkmış oldu. Daqing polisi biraz kazı yaptıktan sonra ilgili yerlerde çeşitli Bitcoin madencilik donanımı buldu ve bunun petrol şirketine ait elektrik şebekesinden beslendiğini tespit etti.

Haber kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Çin polisi aynı hafta içerisinde aynı bölgede 54 Bitcoin madencilik donanımını daha bu şekilde tespit etmişti. Bu da Bitcoin madencilerinin artan elektrik fiyatları ve düşen BTC fiyatı karşısında bu çeşit yasa dışı işlemlere başvurduğunu gösteriyor.

Bitcoin madenciliğinin cenneti olarak bilinen Çin, ne yazık ki beklenen yağmur sezonunun bitmesi ve elektrik ücretlerinin artması ile birlikte oldukça zorlu bir dönem yaşıyor ve yaşatıyor. Yine de Bitcoin fiyatında görülen artış ile beraber bu tip yasa dışı madencilik tesislerinde azalma görülebileceği tahmin ediliyor.

Polisin yasa dışı madencilik yapıp kaçak elektrik kullanan kişilerin kimliklerini tespit edip etmediği bilinmese de elde eden donanımın kazılan BTC’den çok daha pahalı olduğunu söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.