Reklam

Fransa’da Kriptolar Arası İşlemlerde Vergi Alınmayacak

Fransa ekonomi bakanının yaptığı açıklamalara göre kripto paralar arasında yapılan işlemler vergiden muaf olacak...
21:00
12 Eylül 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Fransa ekonomi bakanı Bruno Le Maire, kripto paralar arasında yapılan işlemlerin vergiden muaf tutulacağını ifade etti.

İçerik Rehberi

Kripto-Kripto İşlemleri

Bloomberg tarafından paylaşılan bir rapora göre Le Maire şu açıklamayı yaptı:

Fransa, geleneksel para birimleri ve kripto para birimleri arasındaki işlemlerden vergi almaya devam edecek, ancak kripto paralar arasındaki işlemler vergiden muaf olacak.

Le Maire yaptığı açıklamalarda, kazanımların vergilendirilmesi için kripto paranın geleneksel paraya çevrilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca ekonomi bakanı, ülkede uygulanan katma değer vergisinin kripto paralarla bir mal ya da hizmet satın alındığında geçerli olacağını da belirtti. Bu yaklaşımın, ülkede kripto para-kripto para işlemlerinin izlenmesinin kolaylaştırmak amacıyla yapıldığı belirtiliyor.

Yapılan açıklamalara göre Fransa bu adımı, Portekiz’in aynı uygulamasından hemen sonra attı. Portekiz’de de kripto para birimleri arasında yapılan işlemler vergiden muaf tutuluyor…

Öte yandan geçtiğimiz yıl Arjantin’de düzenlenen G20 Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarda Le Maire, Fransa’nın finansal teknolojilerin gelişimini sürdürmesi gerektiğini dile getirmişti. Bunun öncesinde kripto paralarla ilgili olumsuz görüş belirten ekonomi bakanı, bu açıklamaların ardından kripto paraları da yakından takip etmeye başladıklarını ve Blockchain devrimini kaçırmak istemediklerini ifade etmişti. Konuyla ilgili detaylara burada ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar