France FinTech ve Binance, 100 Milyon Euro’luk Girişimini Duyurdu!

Binance, ekosistemi Avrupa'da büyütmek için elini taşın altına koydu.
23:57
3 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance ve Fransa Fintech güçlerini birleştirerek Avrupa bölgesinde kripto para ekosistemini geliştirmeyi hedefliyor. Girişimin finansörü Binance olacak ve kar amacı gütmeyen bir dernek olan France FinTech ile ortak çalışacak. Kripto para ekosisteminin daha da büyümesi için böyle bir adım atan Binance’ın çok daha büyük hedefleri bulunuyor.

100 Milyon Euro Değerinde Girişim

Bugün Dijital Geçiş ve Elektronik İletişimden Sorumlu Devlet Bakanı Cédric O ile bir konferansta konuşan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao,” Objective Moon” girişimini duyurdu. Üç önemli inovasyon projesini kapsayan girişim Fransa ve özellikle Avrupa bölgesini hedefliyor. Binance tarafından finanse edilecek olan 100 Milyon Euro’luk girişim, Fransa’da bir Binance Araştırma ve Geliştirme merkezinin kurulmasının yanı sıra bir DLT (merkezi olmayan defter) projesini ve yeni bir çevrimiçi eğitim programının oluşturulmasını hedefliyor.

Fransa Fintech Başkanı Alain Clot şunları söyledi:

“Fransa Fintech, Fransa’nın merkezi olmayan finans alanında Avrupa’nın önde gelen oyuncusu olmak için düzenleme, yetenek ve uzmanlık açısından benzersiz bir konuma sahip olduğunu düşünüyor.  Binance ile başlayan iş birliğinin devam edeceğine inanıyoruz, ekosistemin önümüzdeki yıllarda yaşayacağı büyümeye izin verin”.

Binance‘in kurucusu ve CEO’su CZ şunları söyledi:

“Fransa’daki yatırımımızla birlikte bölgenin blockchain ve kripto para alanında gelişimini desteklemek istiyoruz”.

Binance yakın zamanda ekosistemin gelişmesi için daha fazla para harcayacağını duyurmuştu.

Avrupa ve Blockchain

Hali hazırda bölgedeki birçok ülke CBDC konusunda çalışmalarına devam ediyor. Ancak Fransa ve Avrupa’da blockchain odaklı girişimlerin desteklemesine de büyük ihtiyaç var. Avrupa birliği birkaç ay önce yaptığı açıklamasında bu konuda geri kaldığını kabul etmiş ve eksikleri gidermek için daha fazla çalışmaları gerektiğini söylemişti.

Binance tarafından atılan adım aynı zamanda Avrupa Birliğinin hedefleriyle de uyumlu görülüyor.

Haziran 2015’te kurulan France FinTech, ülkesinde ve diğer birlik ülkelerinde sektörün mükemmelliğini teşvik etmek istiyor. Elbette bununla sınırlı değil aynı zamanda kamu yetkililerine, düzenleyicilere ve ekosisteme de yeni teknolojiyi anlatmak için çabalıyor. Teknoloji şirketler, hukuk firmaları, yatırım fonları ve daha aklınıza gelebilecek birçok paydaş ile çalışmalarını derinleştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar