X


Flare Network, XRP Fiyatını 1 Dolara Çıkartabilcek Mi?

XRP fiyatı, airdrop ile rekor kırabilecek mi?
17:59
7 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde ederek yeniden 0,60 dolar seviyesinin üstüne çıktı. XRP fiyatı bundan bir hafta önceye kıyasla 0,48 dolardan 0,60 dolara çıksa da yatırımcılar daha önceki fiyat seviyelerini görmek istiyor.

XRP Fiyatı 0,77 Doları Kırabilecek Mi?

XRP/USD paritesi yaklaşık 2 hafta önce 0,77 doları, Coinbase kripto para borsası üzerinde ise 0,90 doları görmüştü. Tam bu fiyatlara ulaşıldıktan sonra ise XRP/USD de dahil birçok işlem çiftinde sert bir düşüş yaşandı. Yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun bel bağladığı Flare Network airdrop etkinliği için ise sayılı gün kaldı ve fiyat yeniden harekete geçebilir.

xrp airdrop

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Labs tarafından desteklenen ve fonlanan Flare Network, kendi kripto para birimi Spark’ı bütün XRP yatırımcılarına ücretsiz olarak dağıtacak. İlk dağıtım 12 Aralık tarihinde yapılacak ve yatırımcılar airdrop etkinliğini destekleyen borsalarda veya cüzdanlarda fon tutmaları karşılığında 1:1 oranında XRP alabilecek.

Flare Network, XRP İçin Kurtarıcı Olabilir

Flare Network airdrop etkinliği kesinlikle XRP yatırımcılarının ilgisini çekti ve birçok yeni yatırımcının ilk yatırımını yapmasını sağladı. Peki bu haber ve gelişme XRP fiyatının yeniden şahlanıp 1 doların üzerine çıkmasını sağlayabilecek mi? Aslında XRP/USD teknik analizine bakıldığında bunun biraz zor olduğu görülüyor.

XRP fiyatı 0,22 dolardan başlayan rallisinde 0,77 dolara kadar gelse de 0,88 dolar noktasında çok güçlü bir direnç olduğu biliniyor. XRP fiyat grafiğine bakıldığında fiyat ne zaman 0,68 dolara kadar gelse buradan sert bir darbe yediği de görülüyor. Buna ek olarak Flare Network airdrop etkinliğinin ise çoktan fiyatlanmış olması muhtemel.

XRP Haberi Çoktan Fiyatlandı Mı?

Birçok yatırımcı XRP airdrop etkinliği için çoktan XRP aldı ve son 1 hafta kala XRP alış baskısının ciddi bir şekilde artması pek muhtemel gözükmüyor. Yani asıl yükseliş bu haberin ilk piyasaya sürüldüğü 1  ay içerisinde yaşanmış ve bitmiş olabilir. Ancak aynı Ethereum 2.0’nin son haftasında görüldüğü gibi XRP için de birkaç gün kala ciddi bir artış görülebilir.

Ethereum 2.0’ye geçiş için gerekli ETH miktarının %50’si neredeyse son 1 haftada yatırılmıştı. Eğer XRP balinaları da son günlerde yüklü XRP alımı yapmaya karar verirse, fiyat için  1 dolar hiç de uzak kalmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar