Fiyatları Uçacak Dedi! Açığa Satanları Ağlatacak 7 Altcoin!

Herkes bunları açığa satıyor ancak güvenilir kaynak yakında kolay para peşinde koşanların üzülebileceğini söyledi.
20:40
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar için veri analizi yapan alanındaki en büyük şirketlerden biri 7 kripto parayı duyurdu. Bunlar ralliye başlayabilir. Veriler ışığında yaptığı tutarlı tahminlerle tanınan şirket popüler analistlerden daha güvenilir kabul ediyor. Peki hangi 7 altcoin için gelecekte yükseliş görüyor? İşte verileri.

Yükselebilecek Altcoinler

Blockchain analiz firması Santiment, şu anda yoğun ilgi gören 7 kripto para için önemli bir güncelleme yayınladı. Santiment, layer1 ağı Solana (SOL), merkezi olmayan kamu ağı Hedera (HBAR) ve gizlilik odaklı kripto para ZCash’in mevcut baskı ortamında patlamaya hazır altcoinler arasında yer aldığını düşünüyor. Santiment on-chain odaklı verileri izleyen güvenilir bir kaynak ve yaptığı değerlendirmeler kripto para yatırımcıları için son derece önemli. Popüler analistlerin verdiği hedeflere kıyasla bu analitik şirketi veriler ışığında değerlendirmeler yapıyor.

Santiment’e göre, bu altcoinler etrafında yoğunlaşana short işlemler (açığa satışlar) büyük likidasyonları beraberinde getirecek. Kolay para kazanmak isteyen traderları fazlasıyla üzecek bu yükselişler biriken short pozisyonların bir sonucu olacak. Hatırlarsanız LUNA çöküşünde bile fiyat %99 düşüp kısa süre sonra 5-9x arasında yükselişler yaşayarak short pozisyonları temizleyerek kayıplarını sürdürüyordu.

Altcoin Sepeti

Santiment tarafından açıklanan altcoinler adeta bir ralli sepeti gibi lanse ettirildi. Biriken açığa satışların bu altcoinler etrafında yoğunlaştığını söyleyen Santiment riski seven yatırımcılara iyi bir kripto para sepeti oluşturdu. Elbette Santiment analistleri geleceği görmüyor ve yanılmaları halinde onu izleyenlerin kayıplarını telafi etmeyecek. Bu sebepten yatırımcıların kendi değerlendirmelerini yaparak hareket etmesi menfaatlerinedir. Peki kripto para veri analiz şirketi bu konuda neler yazdı?

“Yatırımcılar bugün altcoinleri agresif bir şekilde açığa satıyor ve bazı varlıklar short pozisyonların temizlenmesi için hazırlanıyor olabilir. Fiyatların düşeceğine dair yapılan aşırı bahislere dayanarak, DGB, HBAR, HNT, KAVA, KSM, SOL ve ZEC küçük bir kıvılcımla hızlı yükselişler yaşayabilir.”

Santiment, Bitcoin‘e dönerek, amiral gemisi kripto paranın üçük ve orta ölçekli sahiplerinin agresif bir şekilde birikim yaptığını söylüyor.

“Küçük ve orta ölçekli Bitcoin adresleri (0,1 ila 100 BTC), sadece son 6 ayda varlıklarına %9 ekleyerek tarihteki en agresif birikim döngülerinden birini yaşadı.”

Analiz firmasına göre, Bitcoin’in küçük ve orta ölçekli sahipleri uzun vadeli fiyat hareketlerini tahmin etmede kısa vadelilere kıyasla daha başarılı.

“Genel olarak, bu yatırımcıların uzun vadeli dönemlerde doğru tahmin yapma eğiliminde oldukları, ancak kısa vadeli fiyat hareketlerini her zaman doğru tahmin edemedikleri görülüyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar