X


FinTech Şirketi Paytm’in Kurucusu: Kripto Paralar, Birkaç Yıl İçerisinde Ana Akım Teknoloji Haline Gelebilir!

Paytm'in kurucusu, kripto para birimleri ile ilgili olumlu fikirlerini aktardı ve bu teknolojinin birkaç yıl içerisinde tıpkı internet gibi ana akım bir teknoloji haline gelebileceğini söyledi.
09:39
27 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hindistan’da büyük bir dijital ödeme şirketi olan Paytm’in kurucusu Vijay Shekhar Sharma, kripto paraların kalıcı olacağını ve birkaç yıl içerisinde de ana akım bir teknoloji olacağını dile getirdi.

Paytm Kurucusundan Kripto Para Yorumları

Perşembe günü Hindistan Ticaret Odası (ICC) tarafından düzenlenen online bir konferansta kripto para birimlerinin kalıcı olacağını dile getiren Paytm’in kurucusu Vijay Shekhar Sharma, kriptonun Silikon Vadisinin Wall Street’e bir cevabı olduğunu söyledi.

Paytm, dijital ödemeler konusunda uzmanlaşmış Hintli çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Şirket geçen hafta halka arzını (IPO) tamamladı. Paytm, halka arz başvurusunda 337 milyon kayıtlı kullanıcısı ve 22 milyon tüccarı olduğunu açıkladı.

Sharma, konuya ilişkin açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Kripto paralar konusunda oldukça pozitifim. Temelde kriptografiye dayanmaktadır ve günlük hayatın bir parçası olan internet gibi, birkaç yıl içerisinde ana akım teknoloji olacaktır.”

Kripto para birimlerinin şu anda spekülatif bir şekilde kullanıldığını kabul eden Sharma, kripto varlıkların fiat para birimlerinin yerini almayacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca Kasım ayı başlarında Paytm Finans Direktörü (CFO) Madhur Deora, kripto varlıklarının Hindistan’da yasal hale gelmesi durumunda şirketin bitcoin hizmetleri sunmaya açık olduğunu belirtti.

Hindistan’daki Regülasyonlarla Son Durum

Hindistan hükümeti, kripto para birimi mevzuatı için yoğun çalışmalara başladı. Bir sonraki hafta başlayacak olan parlamentonun kış oturumunda bir kripto para yasa tasarısının sunulmasının ve kabul edilmesinin beklendiğini, tasarının ise bazı istisnalar dışında özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçladığı bildiridi. Ancak tasarı henüz yayınlanmadı ve Hindistan’dan tasarının içeriğiyle ilgili birtakım çelişkili haberler geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar