X

Filecoin Nereden Alınır?

Adından çok söz ettiren Filecoin nedir?
18:12
3 Kasım 2020

Filecoin (FIL), ICO çılgınlığı esnasında 205 milyon dolarlık fon toplamayı başaran bir kripto para projesi olarak biliniyor. İlk olarak bu fon ile yatırımcıların dikkatini çeken FIL Coin, daha sonra ise sahip olduğu altyapı ve sunmayı amaçladığı teknoloji ile adından söz ettirdi. Filecoin aslında insanların kullanmadıkları depolama aygıtlarını ve depolama imkanlarını Filecoin madenciliği yapmalarını sağlayacak şekilde değiştirmeyi hedefliyor.

Filecoin Nedir?

İnsanların bilgisayarlarındaki veya başka cihazlarındaki kullanmadıkları depolama alanlarını buna ihtiyacı olanlara açarak FIL coin elde etmesini amaçlayan proje, tahmin edileceği gibi çok büyük bir ilgi ile karşı karşıya kaldı. Uzun bir süreden beri geliştirilen ve sonunda 2020 yılında piyasaya sürülen FIL Coin Binance üzerinde de aynı gün listelendi. FIL Coin fiyatının ve popülerliğinin listelenme ile rekor kırması ise oldukça tahmin edilebilir bir gelişme oldu.

IPFS madencilik protokolünü kullanan Filecoin, buna bağlı olarak aynı Bitcoin gibi madencilik yoluyla yeni coin’lerin piyasaya sürülmesine imkan tanıyor. Toplamda 2 milyar FIL Coin bulunmakta ve bunların %70’i madencilik yoluyla üretime, %15’i protokol geliştirmelerine, %10’u ICO yatırımcılarına ve kalan %5’i ise Filecoin vakfına tahsis edilmiş durumda.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Peki Binance üzerinde piyasaya çıktığı gün FIL Coin nasıl satın alınır?

FIL Coin Nasıl Satın Alınır?

Peki FIL Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor? FIL Coin Binance üzerinden alınıp satılabilmekte ve kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:

  • FIL satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna FIL yazın ve altta açılan FIL/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “FIL AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek FIL alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar