X


Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para piyasası Fed faiz kararının ardından harekete geçti. İşte Bitcoin (BTC) ve altcoin'lerde son durum ve güncel seviyeler.
08:19
5 Mayıs 2022
Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Fed’in faiz kararını açıklamasının ardından harekete geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu haberler birlikte 40.000 doların üzerine yükseldi.

Bununla birlikte altcoin’lerde de yukarı yönlü bir hareket gerçekleşti. İşte Bitcoin ve altcoin‘lerde son durum ve güncel seviyeler.

Bitcoin (BTC) 40.000 Doların Üzerine Yükseldi

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Federal Rezerv Bankası’nın (FED) geçtiğimiz gün yaptığı toplantı sonucunda 50 baz puanlık faiz arttırımına gitmesiyle birlikte harekete geçti.

Fed‘in yaptığı açıklamaların hemen ardından Bitcoin yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin’de devam eden bu ivme ile birlikte fiyat kısa bir süre içerisinde 40.000 doların da üzerine yükselmeyi başardı.

Ancak BTC‘deki bu artış uzun sürmedi ve fiyat yeniden 40.000 dolarlık seviyenin altına geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5.42’lik bir  artışla 39.820 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’ler Yeşil Yaktı

Fed, faizi kararını açıklamasının ardından lider kripto para birimi Bitcoin’le birlikte altcoin‘lerde hızlı bir şekilde artışa geçti. Öyle ki piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), kararın açıklanmasından kısa bir süre sonra 2.835 dolar seviyesinden yukarı yönlü bir hareket başlattı.

Ethereum’da başlayan bu hareketle birlikte fiyat 2.835 dolar seviyesinden 2.965 dolar seviyesine kadar ulaşmayı başardı. ETH‘da yaşanan bu artış ise  yaklaşık olarak %6’lık bir fiyat hareketini işaret ediyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5.37’lik bir  artışla 2.944 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

İlk 10’daki diğer kripto para birimlerine baktığımızda ise durum şu şekilde;

Binance Coin (BNB), son 24 saatte %4.69’luk bir artışla 403 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken, Solana (SOL) son 24 saatte %9.62’lik artışla 94.20 dolardan, Ripple (XRP) son 24 saatte %6.05’lik bir artışla 0.64 dolardan, Terra (LUNA) son 24 saatte %4.67’lik artışla 87 dolardan, Cardano (ADA) son 24 saatte %12.33’lük artışla 0.87 dolardan ve Avalanche (AVAX) son 24 saatte %13.74’lük artışla 68 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar