reklamı kapat

Exodus ve Opera Ortaklığı

HTC’nin Blockchain telefonu Exodus ve dünyada en çok tercih edilen tarayıcılar arasında yer alan Opera ortaklığa vardıklarını duyurdu.
13:00
28 Şubat 2019

HTC’sinin Blockchain teknolojisini merkez alan telefonu Exodus’un bir dizi merkezsiz uygulamayı (Dapps) desteklemeye başlayacağı açıklandı. Bir dizi Tweet gönderisiyle yapılan açıklamalara göre bu desteklemelerin yanı sıra dünyanın en iyi tarayıcılarından Opera ile de ortaklık kurulduğu belirtildi.

Dapps Destekleri

Yapılan açıklamalara göre Exodus’un ZIONVault entegreli soğuk depolama uygulamasına Etheremon ve Decentraland için Dapps destekleri eklendi. Ayrıca Tayvanlı bir Dapps uygulaması Numbers için de ek kapasite eklendiği açıklandı.

Bununla beraber kullanıcıların kendi verilerini kaydetmelerine yardımcı olan Dapps uygulaması Numbers aynı zamanda kullanıcıların kripto para birimi karşılığında ilgilenen üçüncü taraflara kendi bilgilerini satma imkanı veriyor. Dolayısıyla kullanıcılar hem verilerinin kontrolünü elinde tutmuş oluyor hem de tamamen şeffaf bir şekilde izin verdikleri şirketlerle bilgilerini paylaşabiliyor.

Firmanın destekleyeceğini açıkladığı tüm bu yeni Dapps uygulamaları halihazırda telefonda bulunan kripto para cüzdanına ve CryptoKitties Dapps uygulamasına ek olarak kullanıcılara sunuluyor.

Opera Ortaklığı

HTC ve Opera’nın kurdukları ortaklık sayesinde kullanıcılar tarayıcının kripto para cüzdanını kullanabilecek. Ayrıca cüzdanı destekleyen web sitelerinde kripto para işlemleri ve mikro ödemeler yapabilecekler. The Verge’e göre Exodus ve Opera şimdilik yalnızca Ethereum ile yapılan işlemleri ve ödemeleri destekliyor. Ancak yakın zamanda işlemlerin Bitcoin ve Litecoin ile de yapılabilmesi için de çalışmalar sürüyor.

Öte yandan HTC’nin merkezsiz uygulamalar yöneticisi Phil Chen, konuyla ilgili verdiği bir röportajda şu açıklamaları yaptı:

Şu anda 0,00002 ETH (yaklaşık 0,0027 dolar) gibi küçük ödemeler yapabilirsiniz. Bu mikro ödeme tarihinde hiçbir zaman anlamlı bir hareket olarak algılanmadı. Çünkü bir işlem ücreti ödersiniz ya da gelirinizi mağaza ile paylaşmak zorunda kalırsınız.

Tüm bunların yanında Opera geçtiğimiz günlerde Android kullanıcıları için tarayıcı üzerinden doğrudan kripto para alım-satımına izin veren bir cüzdan eklediğini açıklamıştı. Büyük teknoloji isimlerinin bu hamleleri ve ortaklıkları sayesinde hem kripto para hem Blockchain teknolojisi konusundaki benimsenme oranının artma ihtimalinin yükseldiğini söylemek yanlış olmaz…

Kaynak: Bitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun