X


eToro, Platformunda En Çok İşlem Gören Kripto Parayı Açıkladı! Bu Altcoin, BTC ve ETH’yi Solladı!

Popüler alım satım platformu eToro, bu yılın ikinci çeyrek raporunda kullanıcıların en çok işlem yaptığı kripto paraları kamuoyuyla paylaştı.
18:30
12 Temmuz 2021

Dev alım satım platformu eToro, 2021 yılının 2. çeyrek raporunda kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği 10 kripto parayı açıkladı. Listedeki ilgi çekici veri ise lider kripto para Bitcoin’i (BTC) ve en büyük altcoin Ethereum’u (ETH) geride bırakan bir kripto para birimi olmasıydı.

eToro’da En Çok İşlem Görülen Kripto Para: Cardano

Popüler alım satım platformu eToro, bu yılın ikinci çeyrek raporunda kullanıcıların en çok işlem yaptığı kripto paraları kamuoyuyla paylaştı. Rapora göre Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakan Cardano (ADA) en çok alım satım yapılan kripto para oldu. Bununla birlikte geçtiğimiz mayıs ayında listelenen Dogecoin, eToro kullanıcıları tarafından en yoğun ilgi gösterilen 5. altcoin’i oldu. Cardano, 2021 yılının ikinci çeyreğinde birinciliği elde ederek eToro platformundaki en popüler kripto para olarak kayıtlarda yer aldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ADA’nın lider konumu, önceki çeyrekte Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer almanın bir terfisidir. Lider kripto para Bitcoin, bu listede ikinci sırada kaldı. Öte yandan ilk çeyrekte listeye giremeyen Dogecoin, büyük bir sıçrama yaparak 2021 Q2’de beşinci sırada yer almayı başardı. Dogecoin’in 2021 yılındaki performansına ek olarak eToro dahil olmak üzere birçok kripto para borsası, en popüler meme coin’i platformlarında listeledi. Bunun yanı sıra FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, DOGE’u “yılın varlığı” olarak tanımladı.

Dogecoin, diğer kripto para birimleri arasında dalga yaratmaya devam ediyor. ABD merkezli Robinhood, yaklaşan halka arz dosyasında 2021 Q1’de DOGE işlemlerinden yaklaşık olarak 30 milyon dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

eToro Kullanıcıları Daha Fazla Altcoin Benimsiyor

eToro platformunda en çok ilgi gören 10 kripto para biriminin arasında TRX, XLM, MIOTA, LTC ve ETC yer aldı. Bitcoin’in mevcut piyasa değeri, toplam kripto para pazar payının yüzde 43’ünü temsil ediyor. Fintech firması PolySign’ın CEO’su Jack McDonald bu konuda hakkında şunları kaydetti: “İnsanlar, Bitcoin işlemlerine kıyasla artık geniş altcoin evrenini keşfediyor. BTC ile piyasanın geri kalanı arasında açık bir ilişki olsa da altcoin’ler insanların yatırımlarını çeşitlendirmeleri adına önemli bir fırsat.”

Dbilia.com kurucusu Everett Kohl, altcoin benimsenme oranlarına bakılarak yatırımcıların kripto alanına daha fazla güvendiğini gösterdiğini aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar