reklamı kapat

Ethereum’la (ETH) İlgili Bir İyi Bir Kötü Haberimiz Var!

Ethereum cüzdanları ile ilgili bir iyi bir kötü gelişme yaşandı.
18:12
13 Eylül 2020

Ortaya çıkan son veriler içinde 10.000 ve 1.000 token’dan daha az varlık bulunduran Ethereum cüzdanlarının sayısının düşüşte olduğunu gösteriyor. Ancak bunun yanında içinde varlık bulunan yeni Ethereum (ETH) cüzdanlarının sayısı da artıyor.

Büyük Cüzdanlar Düşüşte

Bir veri sağlama şirketi olan Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, içinde 10.000 ve üzeri ETH bulunan adreslerin miktarı büyük bir düşüş yaşadı ve 1.020 adres ile 21 ayın en düşük seviyesini gördü.

Ayrıca aynı verilere göre içinde 1.000 ve üzeri ETH bulunduran adres sayısı da iki yılın en düşük seviyesini gördü ve 7.253’e kadar geriledi.

İçinde Varlık Bulunan Cüzdanlar

Bu verilerin yanı sıra aslında iyi olan bir şey de var. İçinde herhangi bir miktarda Ethereum bulunan cüzdan sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve  46.810.185‘i gördü. Orta ölçekli ETH sahipleri ETH’lerini nakde, Bitcoin’e (BTC) veya altcoin’lere dönüştürüyor gibi görünse de, yeni kullanıcılar piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimine yatırım yapmaya devam ediyor.

Bunların yanında Ethereum şu anda en iyi zamanını geçirmiyor, kullanıcılar ağdaki aşırı yüksek ücretlerden şikayet ederken, Vitalik Buterin‘in çok önemli olan ancak sürekli ertelenen Ethereum 2.0 yükseltmesi başlatılmaya hazırlanılıyor.

Öte yandan Ethereum yatırımcılar yeniden bir rallinin başlamış olduğu konusunda umutlanmışlardı ki ETH 2 Eylül’de gördüğü 483 dolardan 6 Eylül’de 327 dolara kadar geriledi. Ancak o dönemden bu yana ETH yavaş yavaş toparlanıyor ve analistlere göre daha emin adımlarla artış hamleleri yapıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.