Ethereum’daki (ETH) Yükseliş İvmesinin Perde Arkası ve Olası Fiyat Hedefleri!

Bir dizi başarılı güncellemenin ardından yeni bir yükseliş ivmesi kazanan Ethereum, yeni ATH'lar kaydetmeye devam ediyor.
20:25
29 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH), 29 Ekim’de yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) kaydederek 4.400 dolar fiyat seviyelerini aştı. Ethereum’un yeni bir fiyat rekoruna imza atması, piyasadaki fiyat beklentilerini de yükselti.

Yükseliş İvmesinin Perde Arkası

Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliği, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve NFT‘lerin gittikçe daha popüler bir hale gelmesi ile beraber, daha büyük bir önem kazandı. Bu bağlamda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ağı daha ölçeklenebilir bir hale getirmek ve işlem ücretlerini düşürmek amacıyla çok önemli adımlar attı. Ethereum 2.0 sürecinde gerçekleştirilecek güncellemeler de, şu ana kadar başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Yeni ETH yakım mekanizması ile, Ethereum daha deflasyonist bir yapıya kavuştu. Sonuç olarak bir dizi olumlu gelişme, ETH‘ye bir yükseliş ivmesi kazandırdı.

ETH Fiyat Hedefleri

4.000 dolar, burada Ethereum adına önemli bir psikolojik destek seviyesi görevi görüyor. Ethereum‘un, 4.000 dolar fiyat seviyelerini koruması ve bu seviyenin altında gün kapanışı yapmaması, ilerleyen dönemlerdeki yükseliş hareketleri için kritik bir önem teşkil ediyor. Yapılan son teknik analizler, piyasadaki yükselişlerin devam etmesi ve yeni ATH‘ların kaydedilmesi durumunda da, Ethereum’daki fiyat hedeflerinde ilk olarak psikolojik direnç seviyesi olan 5.000 dolar seviyesini, sonrasında 5.400 dolar seviyesini, daha uzun soluklu bakıldığında ise 6.000 dolar fiyat seviyesini işaret ediyor.

Yazının yazıldığı esnada Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre 524 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4.420 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar