reklamı kapat

Ethereum’daki Cüzdan Adreslerinin Sayısı 40 Milyonu Aştı!

İçerisinde ETH bulunan Ethereum cüzdanlarının sayısı 40 milyona ulaştı.
21:03
25 Mayıs 2020

Glassnode tarafından aktarılan son verilere göre, Ethereum (ETH) cüzdan adreslerinin sayısı 40 milyon barajını aştı. Aslında burada önemli olan nokta, içerisinde çok az miktarda bile olsa ETH bulunduran cüzdanların sayıya dahil edilmesi ve bu haliyle 40 milyonun üzerine çıkılmış olması.

Ethereum Yatırımcılarının Sayısı Artıyor

Toplam cüzdan sayısı 100 milyon seviyesine yaklaşıyor ve Ethereum ağındaki bu yukarı yönlü hareketlilik, yatırımcılara umut veriyor. Glassnode araştırmacıları konu hakkında yaptıkları analizi, bir tweet ile de paylaştılar. En alttan görülebilecek tweet’e göre fiyatın 2018 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasından bu yana cüzdan sayılarında %350 artış görüldü.

Bu da yatırımcıların fiyat ne olursa olsun ETH yatırımı yapmaya devam ettiğini ve durmadan yeni yatırımcıların sektöre girdiğini gösteriyor. ETH 2018 yılında 1.365 dolara kadar çıkmıştı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle hala 200 dolar bandından işlem görüyor. Bitcoin’in 10.000 dolar seviyelerine çıktığı göz önüne alınacak olursa ETH’nin de kendi rekorunun yarısına yani 700 dolara yükselmesi oldukça olası.

Yine de Ethereum’un fiyat artışının büyük ölçüde sene sonuna planlanan ETH 2.0 güncellemesine bağlı olduğu biliniyor. Eğer Ethereum başarılı bir şekilde Proof-of-Stake protokolüne geçerse, fiyat rekor kırabilir ve cüzdan sayısı da 100 milyon barajını aşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.